dasman

Proč svaly bolí?

Proč po těžkém tréninku svaly nebolí tolik jako následující den?

Odpovědi
Edison

Příčiny bolesti svalstva:
Bolest svalstva po nadměrné námaze
 – Bolest svalstva spojená s namožením – nadměrné zatížení svalů, kdy ve svalech vzniká díky anaerobnímu (bezkyslíkatému) metabolismu větší množství kyseliny mléčné, následně dochází k „překyselení" svalů a bolestivosti.
 – Bolest svalstva spojená s natažením – jedná se o mikroskopické podélné poškození svalových vláken

A další možné příčiny

Zdroj: https://cs.me­dixa.org/priz­naky/bolest-svalstva

callmehelf

To, co způsobuje svalovou bolest, je nahromadění kyseliny mléčné, která se ve svalech vytváří v důsledku nedostatku kyslíku při sportovní činnosti.