Proč štípnutí od komára tak svrbí a jak tomu zabránit, když nemám na to gel?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Je to reakce na bodnutí a vpuštění znecitlivujícího anestetika a látky na srážlivost krve.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Já používám trochu vody s octem, potřu to a přestane to svědit:-)

Luxx

používám čistý neředěný ocet, po potření octem svědění do minuty přestane

simoneta

Nevím sice proč to svědí,ale když je nejhůř tak to chladím :)

gecco

Funguje třeba cibulová šťáva (připlácnout čerstvě rozříznutou cibuli) přímo na ranku.
😉