Proč stát vyplácí nepřizpůsobivé a práceschopné, ale na nemocné a staré kašle?

To, že stát platí i někdy nespravedlivě vysoké sociální dávky jistým nepřizpůsobivým občanům, asi dobře víme všichni, ale proč to vlastně dělá, když z takových občanů, kteří nikdy nepracovali, nic nemá, a to jsou přitom fyzicky práci schopní? Ale na lidi v důchodu, kteří celý život pracovali, prostě kašle, stejně tak na nemocné lidi i takové, kteří ke svému hendikepu přišli během povolání, například hasič, který se vážně při záchranné akci zraní a nemůže už chodit.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… někdo si kupuje voliče za koblihy, někdo za dávky, někdo činy (ale ty teda neznám) … opravdu chceš vědět proč a co si o tom myslím >>> tak to by sis ani nestihl přečíst …

Další odpovědi
Rokio

Souhlasím s tím, že určitá skupina nepřizpůsobivých obyvatel by neměla dostávat tak vysoké dávky, ale naopak by mělo být přidáno starobním důchodcům, kteří celý život pracovali a těm nemocným, kteří získali svoji nemoc v průběhu zaměstnání a těm nemocným, kteří se svojí chorobou narodili, nebo jí získali, aniž by to mohli ovlivnit.

Určitná etnická skupina bere až moc a řada z nich by mohla pracovat. Ti, kteří z dané skupiny pracují, své zaměstnání flákají, tzv. dělají si hodiny, aby měli vyšší výplatu. U těch by měl přijít postih.

Jinak je řada Čechů, kteří pracují/studují a přesto žádné dávky neberou. Já jsem byl jeden z nich. Učil jsem se třináct let a žádné dávky jsem přitom nebral. Až jsem vážně onemocněl během konání své práce, tak jsem šel do invalidního důchodu, který nebyl moc dobrý (pracoval jsem jako kvalitář a dokončil jsem OA).

Kryšpín

To není pravda, občas se udělá sbírka a staří se uskromní nepotřebují luxus i když někteří staří se nemají nejhůře, třeba ex předseda vlády prý má okolo 90 ti tisíc žolíků penze měsíčně

dr.luha

Zachováním sociálního smíru vyvoláme sociální závist a nenávist – tak trochu paradox, že…? A taky účelovka, která funguje. |:-)