bolak

Proč slepice to vyprdlý vejce hned nerozklove, když je pro ni skořápka taková dobrota?

Co má za problém?

Odpovědi
dudu

U domácího chovu v přirozeném prostředí funguje pud o zachování rodu a touha po zahnízdění. Slepice, která začne vejce žrát musí jít ihned na polévku, protože by k podobnému chování svedla ostatní. V klecích slepice žrát vejce nemají šanci. Jejich snůška je průběžně odváděna pomocí dopravníku.