Savier

Proč si zvířata nemusí utírat zadek?

Proč? Když si nevytřu zadek já, tak všechno zašpiním. Zatímco pes je v klidu…

Nejlepší odpověď
annas

idé jsou jediní savci, kteří se musí po defekaci otírat kvůli tvaru a poloze jejich řitního otvoru ve vztahu ke kůži a typu výkalů, které produkují. .

Pokud přijmete dostatek vlákniny a při kakání budete dřepět, , můžete odejít pryč bez utírání.,

Většina savců (například psi) ve skutečnosti mírně prolapsuje řitní otvor – trochu vystrkuje vnitřní část.

Kočky, které nemají vyhřezlý řitní otvor, si musí lízat výkaly z řitního otvoru otvoru. kočičí jazyk je smirkový papír pro různé účely péče.

https://www.red­dit.com/r/expla­inlikeimfive/com­ments/28pzz6/e­li5_why_can_an_a­nimal_poop_an­d_not_wipe_an­d_be/?rdt=61712

Další odpovědi
Dochy

Protože to jdou zvířata a mají poněkud jiná měřítka pro čistotu a hygienu. Kvůli kousku ho-exkrementu se nepo-nezblázní. Také pokožka, která je na podobné znečištění navyklá má dostatečné obranné mechanismy. A psí zadek je na vzduchu a nepaří se v trenkách či kalhotkách.

A mimochodem – já už jsem tedy psa utírat si zadek viděl.

Drap

Pes to na rozdíl od tebe umí lépe.

zjentek

No jo no… To je ta kultura a společnost. Proto já vždy když položím zásadní otázku tak automaticky skončím v této rubrice. Chápeš? Při zásadních otázkách to zde samo navádí 🤷‍♂️