run2

Proč si William Wallace barvil tvář na modro?

Viz obrázek z filmu Statečné srdce. Zakládá se to s informacemi o skutečném Williamovi?

Nejlepší odpověď
fcoop

Válečné malování modrou barvou nikdy Skotové nenosili. Tento znak, respektive válečné tetování, byl symbolem keltských válečníků, takzvaných Piktů, žijících ve středním a severním Skotsku přibližně v 7. století. Válečné tetování, které můžeme vidět ve filmu, se tedy přestalo používat přibližně 800 let dříve, než se příběh filmu odehrává.

https://www.chlad­nezbrane.eu/clan­ky-a-recenze/statecne-srdce/

Další odpovědi
led

Ano, skutočne žil
William Wallace (* asi 1270 – † 23. august 1305) bol škótsky národný hrdina, jedna z hlavných postáv škótskych vojen o nezávislosť. https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/William_Wa­llace
Pôvodný obyvatelia Šótska Piktovia používali na zastrašenie nepriateľa a ľahšie rozoznanie „svojich“ modrú farbu na tvári.
Vo filme Statočné srdce práve toto sfarbenie zdôrazňovalo svojbytnosť a národné upovedomie Škótov proti dobyvateľom z normanskej Anglie