JájsemRaibek

Proč si pasažéři dopravního letadla musí při nouzovém přistání zout boty?

Že se musí připoutat chápu, sundat si prsteny, řetízky chápu, aby se neuškrtili, nebyl jim amputován prst apod., ale proč zout boty?

Nejlepší odpověď
gecco

Primárně proto, aby nějaká dáma s jehlovými podpatky (fotbalista či golfista se špunty…) při nouzovém opouštění letadla nepoškodila/i sklu­zavku…
😉

Další odpovědi
Děda Louda

Aby je, zejména při nouzovém přistání na vodní hladinu, neznervózňoval pocit, že jim teče do bot.

Bohdom0

Mohlo by se stát že;

  1. protrhnete skluzavku
  2. s obuví by jste se utopil, protože s obuví špatně plave.

kapka

A nebo, kdyby letadlo nouzove pristalo na mešitu. Musla jsou haklivy, kdyz se jim tam leze s botama. :D

gecco

Myslíš, že letadlo napíchnuté na minaret by nevadilo?
😉