SteimlX

Proč si můj PC myslí, že je X-BOX?

Syn má několik let na mém PC nahraný minecraft, ale přestala mu fungovat ve spouštěči Windows verze a jeho účet je najednou vázaný na X-BOX.
To samé ještě u jedné hry na STEAMu, nejde spustit, protože si myslí, že je na X-BOX…
Za dob XPéček jsem se orientoval bezvadně, ale teď už se v PC takřka nehrabu a s těmi všemi účty a propojeními vůbec netuším, kde mám co hledat.
Na ofiko podpoře jsem se nikam zajimavě nedoklikal

Nejlepší odpověď
Roman71

No, takže popořadě..

Microsoft, kterému patří operační systém ve vašem počítači (protože jste pouze oprávněným uživatelem licence) po koupi hry Minecraft od vývojáře Mojang rozhodl, že všechny Mojang účty převede pod Microsoft účet, se kterým je svázaný i X-Box od Microsoftu. Takže, pokud jste nezaregistroval opakující se avíza o převodech účtů, nedivím se tomu, že jste nepříjemně překvapený.

Stejná situace je i s hrami na Steamu. Pokud se Microsoft rozhodne od kteréhokoliv vývojáře koupit hru, koupí ji i s hráčskými účty a ty následně převede pod Microsoft X-Box účet.

Váš počítač si nemyslí, že je X-Box, ale je to nedílná součást operačního systému Windows 10, abyste měl od tohoto vývojáře všechno hezky pohromadě. Chápu, že od éry XPéček se toho hodně změnilo, ale zkuste si na to zvyknout, i když je to těžké 😉

Další odpovědi
led

Zjavne pre spôsob jeho využívania. Rozosmiali ste ma, doteraz som si myslela, že PC je stroj. A táto potvora dokonca myslí (podľa vás)
Radšej sa pozrite do aplikácií, ktoré windows obsahuje a tam to nájdete.