Ji1rka

Proč se zmenšují rozměry mýdlové bubliny, když do slámky přestaneme foukat?

Mockrát děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

Povrchové napětí bubliny ji nutí zaujmout co nejmenší objem – vzduch vychází slámkou zpět.

Další odpovědi
Lamalam

Atmosférický tlak?

Dochy

Nepozoroval jsem…
Ale teoreticky se může zmenšit například kvůli ochlazení vzduchu v bublině… Pokud bude bublina malá a stále napojena na slámku, tak to může být výraznější (část vzduchu se vrátí do ochlazené slámky)

(předpokládám, že případ kdy vzduch uchází nemáte na mysli – samozřejmě i to by byla možnost)