aliendrone

Proč se ženy jeví mužům (obvykle) hezčí oblečené, když je ve skutečnosti chceme mít svlečené?

S makeupem to je jasné, maskuje/upravu­je/zvýrazňuje to co je třeba „vylepšit“, ale hadry? Nevím jak komu, ale mě osobně nikdy nenapadlo si hned z první položit otázku „Jak asi vypadá odlíčená?“, zato otázka „Jak asi vypadá svlečená?“ přichází jaksi automaticky OKAMŽITĚ. (Tedy v případě, že to vůbec přijde na mysl, což NENÍ vždy pochopitelně, někdy je lepší nemyslet! ;) :D) Logicky by žena oblečená v průhledném či alespoň velice průsvitném oblečení měla být nejvíce sexy (což ostatně potvrzuje různé erotické prádlo), v reálu ale zcela neprůhledné šaty s rozparkem a hlubším výstřihem působí často větší dojem, než právě zmíněné erotické oblečení? Jak vysvětlit tento rozpor?

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se mužů, ale protože se zabývám citáty a aforismy, odpoví Miroslav Huptych . Uvažuje podobně jako vy.

.1. „K tomu, aby se nám žena líbila, není bezpodmínečně nutné, aby nosila šaty,.“

2 Aby to nedopadlo takto:

„Chtěl ji vidět tak, jak ji pánbůh stvořil. Když mu podlehla, ztratil víru v boží existenci.“

3. Čím jsou ženě šaty? ? Tím, čím je pro divadlo opona. Když jdou dolů, chtějí slyšet potlesk. "

http://www.hup­tych.cz/data/2018/HO­DINKY_s_ohn%CC%8Cos­trojem.pdf

Další odpovědi
Kepler

No v tom je právě ta prefíkanosť ženského oblečení! Svlíkame ženské očima, protože se zapojuje slečna Fantazie a vůbec nám nevadí, že realita je většinou tristnější. Líp je trošku poodhalit, než brutálně odkrýt všechno. Právě že erotické prádelko odkrývá až přespříliš. Pokud je vyplněno správnými proporcemi, pak je vše OK. Běda ale, když odhalí špeky v pase nebo celulitidu!

Edison

Rafinované oblečení, oproti krásné nahotě, otevírá prostor fantazii. To je přeci nááádherné, ne?

Mc Merkurion

… no protože dokud ji svlíkáme očima, pracuje fantazie, jakmile se svlékne sama nastane krutá realita …
… dokud se nesvlíkne jsme natěšeni, jakmile je svlečená, nemá již před námi tajnosti a my se nemáme na co těšit …
… je to jak s Ježíškem: všichni se na něj těšíme, a když přijde …

Drap

Nelze zevšeobecňovat. I u nás se občas najde taková, u které by bylo lepší, kdyby měla úředně nařízeno nosit burku.

Kelt

Někde jsem četl, že ženy se dělí na dvě skupiny. Jedny, které jsou dobře oblečené a ty druhé , dobře, že jsou oblečené.
Navíc ženské šaty jsou jako ostnatý drát. Umožňují na předmět dobře vidět, ale zabraňují si na něj sáhnout.
Oblečení zakrývá nedostatky a zvýrazňuje přednosti, proto se úspěšný módní návrhář snaží neustále šaty vylepšovat.
Takové ženské šaty je jako zaokrouhlování v matematice. Máme čísla 65, 66, 67 ,68, 69 a všechny zaokrouhlíme na 70, pokud zaokrouhlujeme na desítky, pak vlastně vidíme tu 70, ale nevíme, která z těch dalších čísel se skrývá pod ní.
Tady je třeba ještě poznamenat, že stejně bych mohl zařadit čísla 71, 72 , 73 a 74, tedy pod jedno číslo zaokrouhlené se vejde 9 různých čísel nezaokrouhlených a stejné je to s ženským oblečením. Všechny vypadají dobře v jednom oblečení, ale jakmile ho odloží, tak se divíme.
Můžeme si představovat, jak ta žena vypadá bez oblečení, ale skutečnost se dozví jen několik lidí (partner) nebo za to zaplatíme hodně peněz – předváděčky, módní přehlídky a pod.

led

Napriek tomu, že zjavne vaša otázka je cielená mužom, dovolím si vám odpovedať aj ja.
Vážený mimozemšťan, isto viete, alebo ste aspoň počuli, čítali, že obal predáva…
Aj muži majú svoje predstavy o ženách a ak môžu svojími predstavami uplatniť svoju túžbu po kráse a postupným odhaľovaním (vo svojich predstavách) prežívať svoje sny, dožičte básníkom trocha poézie, skladateľom viac melódie na vytvorenie svojich vidín, myšlienok, svojho sna o kráse. To tajomno pod oblečením, či už je to múčne vrece Mlynárky, alebo kostým Princeznej Lady so zlatou hviezdou na čele, to je o čom muži snívajú už Adama až do dnešných čias, od mládenca po starca.
Pre vás ako stroj je jednoduchšie svolimi lúčami preniknúť štruktúrou odevu žien, spraviť jeho štrukturálny rozbor a rozložiť všetko na atómy v mihu oka (prirodzene elektronického) a hneď vidieť biohmotu ženy.
Ale ľudia, muži, (na rozdiel od vašich elektronických obvodov) majú rozum, čo chce aj snívať, preto im to ženy, rôznym zaodetím, dožičia.

autacek

Hezké ženy jsou hezké za každé situace. Škaredé oblečení nezachrání. Na druhou stranu, budeš-li chtít dodržet slib manželské věrnosti, asi by bylo lepší, kdyby před tebou zůstávaly ženy, krom vlastní manželky, oblečeny, líp se tak udržíš na uzdě.

dudu

Pokud ovšem nedopadnou jako jistý muž pracující na zahradě, kterému žena vykloněná z okna přikázala „Domů“! On se poté ptá „co se děje drahoušku, mám snad hlad“?, načež ona opáčí „ne, je ti zima“!

miroslav.bk

Protoze „pracuje predstavivost“… ;)

marci1

Čím více oblečení muž na ženské postavě vidí, tím víc zapojuje fantazii a láká ho vlastně to, že to nevidí. Pokud má žena s postavou coca-coly (štíhlý pas, ňadra a boky přiměřeně zakulacené) na sobě vytvarované šaty, muž je ztracen. A pokud má ještě na nohou lodičky a na hlavě klobouk! Prostě krása a elegance. 🙂
Souhlasím s Coco Chanel: „Ženy by měly vydávat méně peněz za šaty, ale více peněz na eleganci.“

ivzez

Protože si mohou představovat.