kostikos

Proč se vyvíjí další vakcíny na SARS-CoV-2, když už ji máme k dispozici?

Moc tomuto zvláštnímu světu nerozumím. Někdo vynalezne látku, která zachraňuje životy, a dostane se mu za to místo Nobelovy ceny a uznání přes 500 negativních článků… Naopak jiný tuto látku teprve vyvíjí a je už předem oslavován ve všech médiích.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Máte nepřesné informace: ve světě se vyvíjí přes 320 potenciálních vakcín, u žádné ještě nebylo dokončeno testování.

Další odpovědi
Kepler

Všechny vyvíjené vakcíny ještě nejsou dostatečně otestovány. Jejich účinnost se ukáže až po hromadném nasazení ve větším měřítku, stejně tak i jejich případné vedlejší účinky.
Jedna nebo několik z nich se nakonec ukáží jako nejlepší. No a pak je tady otázka, jak moc účinné budou proti novým mutacím viru, které se stále objevují.

dubraro

Protože konkurence.

nyjono

Jen doplním Pepu25 a Keplera.
Testování trvá nějakou dobu. Radji delší, neb zatím, z důodu krítké doby testování, ještě nejsou a ani nemoho být známy všechny další účinky popř, vedlejší příznaky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.