22aa

Proč se vyrábí walkman a audiokazety když se nedělají vhs a rekordéry?

Dobrý den.
Mám jeden dotaz proč se audiokazety vyrábí i walkmany a kazetáky když se nevyrábí vhs a rekordéry?
Prosím nevíte kdy se budou obnovovat vhs rekordéry a kazety na vhs alespon nahrané?
Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Myslím si, že analogický magnetický záznam v systému VHS nedával uspokojivé výsledky zvláště v trvanlivosti kvality. VHS přístroje samotné taky nevydržely moc dlouho, byly citlivé na přesné nastavení snímacích i nahrávacích hlav a často docházelo k pomačkání pásky v kazetě. A to i u přístrojů vyšší úrovně. Po pár přehrání byl obrazový výstup k nepotřebě. U audio záznamu na magnetickou pásku to už tak citlivé není a pořád existuje dost majitelů audio kazet na to, aby se přehrávače vyplatilo nadále vyrábět.

Edison

VHS byl out už v době svého vynálezu. Jeho rozšíření napomohl pouze marketing. Když videjo, tak zásadně BETA!!!

22aa

furt lepší beta než dvd.
Na dvd jsou tam nahrané místo zpráv a hudby a sportu či reklam jako na vhs nebo betě jsou na dvd nahrané samé filmy a pohádky pro malé děti