Otto46

Proč se vrtulník nekontrolovaně roztočí?

Je několik videí, kde se vrtulník při přistávání, či startu náhle roztočí kolem osy hlavního rotoru a nekontrolovatelně jde k zemi.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ta menší vrtule vzadu se jmenuje vyrovnávací ocasní rotor a má za úkol kompenzovat opačný točivý moment hlavního rotoru.

Další odpovědi
Alesh

Laicky řečeno z důvodu toho, že mu přestane fungovat nebo mu nefunguje správně ta malá vrtulka na ocase.

mosoj

Já nemám vrtulku v ocase. Já mám nahoře DVĚ VELKÝ.

Ametyst

Záleží na zkušenosti pilota. Všimla jsem si, že v Hollywoodu umějí pilotovat vrtulník snad všichni herci. 🙂