Dvorní šašek

Proč se v Severní Americe, zejména v USA, používá pro fotbal termín „soccer“?

Ale pak ligové kluby mají v názvu FC (tedy football club). Proč mají na to jiný název?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože tradičně se termínem FOOTBALL v emerice nazývá jejich varianta rugby. Ta se hrála masově již ve 19. století (liga), zatímco fotbal tam prakticky neznali, natož aby ho hráli.

Nicméně protože v terminologii byl „hokej“, tak aby amíci jednoznačně chápali o jaký sport jde, tak nemohli používat mezinárodní termín (protože ho již užívali k něčemu jiném, té své variantě rugby), bylo nutné zavést jiné označení pro fotbal. Proto se tam fotbalu začalo říkat soccer.

A použití zkratky FC je normální, protože jejich (soccerové) týmy jsou členy FIFA (tedy Mezinárodní federace FOOTBALLových asociací), tak i tradiční zkratka značení klubů FC (jakožto FOOTBALL club) není nic podivného ve světovém fotbalu (dle amíků socceru), rozumí jí každý od jižní Ameriky po Japonsko. Jen někteří amíci samotní jsou z toho vlastní vinou zmatení, ale to je jejich problém. :)