Proč se v českých obchodech nedává zboží do tašek zákazníků jako v USA? Člověk se pak může soustředit jen na placení

a nehrozí riziko, že něco zapomene na pultě. Mě se to stává často

Nejlepší odpověď
terry

Protože jsme v Čechách.
A protože se zboží nedává do tašek i jinde, ne jen tady,
Proč by mělo být vše, jak je v USA? Mě se to např.nestává.

Další odpovědi
rosinka

Protože neplatí ono staré – Náš zákazník, náš pán. Paradoxně – mělo by to totiž platit v kapitalismu. A mně by se to líbilo, kdyby se to zavedlo. Jenže, mají obchodníci z čeho takového člověka u pokladny platit? Vždyť mnohde nemají ani uklízečku, prodavačky uklízejí po směně.

Adamoes

Myslím si že se obchodní domy bojí krádeží.

mosoj

Protože žádnou nemám.