melanie

Proč se u nás svátkové volno neposouvá na nejbližší pracovní den ?

Odpovědi
Mc Merkurion

…kdysi před revolucí se prací a volnem hejbalo podle kalendáře,ale ani tehdy se svátek neposouval tak,aby byl ňákej navíc…
Doplňuji:
lahny
vím jen o dvou kapitalistických zemích (Španělsko a Velká Británie) ,kde by se to posouvalo,tak to asi nebude tak kapitalistický…
jen by mě zajímalo,jak se bude posouvat velikonoční neděle…

anonym

To je výhoda kapitalismu.V ka­pitalistických zemích se to posouvá, jenže MY NEJSME KAPITALISTICKÁ ZEMĚ, tak se v tomto případě stále řídíme zákony za socialismu.Tam se to nepřesouvalo z důvodů DOHNAT A PŘEDEHNAT, čili aby se více pracovalo a dohnali jsme západní země.
To mně štve na našich politicích, stále melou o tom o co je v kapitalismu (co se všechno platí a kdy tam odcházejí do důchodu), ale takovéto zákony nám neudělají.