Rohlik

Proč se u nás neuchytil Pager narozdíl od USA?

Proč v Evropě a u nás nenašel Pager oblíbenost, tak jako třeba v USA?

Nejlepší odpověď
autacek

Asi to bude tím, že historie tohoto zařízení sahá daleko do dob, kdy u nás byl ještě socialismus. A pak již přišly mobilní telefony. Nicméně i u nás se toto zařízení nějaký čas používalo, jen jej neměl každý.

Docela hezké pojednání nalezneš třeba zde:
https://mobil­.idnes.cz/pager-tajemna-sluzba-funguje-stale-i-v-cesku-fzn-/mob_tech.aspx?c=A080913­_154426_mob_tech_lhc

Další odpovědi
dubraro

Pagery se i u nás používaly, jen možná ne v takové míře. Měli je vojáci, veřejná bezpečnost, pracovníci kteří drželi pohotovosti apod.