Midoc

Proč se u nás dělají často černé střechy?

Zelené (rostlinného původu), bílé střechy snizují vysoké letní teploty.

Nejlepší odpověď
annas

Černá je elegantní barva, není divu, že se objevila i na střechách.
Ale bohužel, móda je móda, ale určitě ne na střechy.

"Ta zejména v současných horkých letních dnech černé příliš plusových bodů nepřidává. Proč? Černá barva totiž (jak je všeobecně známo) přitahuje sluneční záření a na jejím povrchu je tak měřeními zaznamenávána mnohem vyšší teplota, než je tomu například u barev světlejších odstínů.

Je tedy zřejmé, že s prohlubujícími se klimatickými změnami bude nutné se před zvyšující se teplotou jak v exteriéru, tak i v interiéru budov stále více chránit. Rozpálené budovy zvyšují teplotu ve městech a samozřejmě tmavé konstrukce, jakými jsou chodníky, asfaltové silnice, fasády či střechy tvorbu tepelného smogu ještě více umocňují. To si uvědomuje stéle větší skupina výrobců.

Pokrok nastal kupříkladu v oblasti produkce asfaltových směsí, kdy výrobci přišli s možností výroby a aplikace světlých asfaltových odstínů ve městech.

Věřme tedy, že i výrobci střešních krytin přidají do portfolia barevných odstínů svých výrobků světlé barvy. Ty jsou také velmi elegantní a barvy jako světle šedá, okrová či béžová jsou například u stavitelů domů na slunné Floridě velmi populární. "

https://tvsta­v.cz/clanek/4596-cerne-stresni-krytiny-jsou-v-mode-ale

Nevím, co je podle vás často, mí sousedé v mé blízkosti měnili střechu, všichni tři mají hnědou krytinu.

Další odpovědi
Pepa25

Ve své okolí vidím převažující červené střechy (z pálených tašek) … Nezáleží náhodou barva především na MATERIÁLU s tím, že pouze u plechových lze jednoduše vybrat barvu nátěru?

elkon

Kromě toho, že se zbytečně rozpaluje povrch střechy v létě, jsou zde ale další souvislosti, pro které není dobré černé krytiny používat.
http://www.feng-suej.com/cerna-barva/
nebo toto: https://fengshui-fengshuej.cz/2014/01/­strechy-u-novych-domu/

paul1

Na naší ulici má jeden soused černou plechovou střechu, říkal, že na ni dostal značnou slevu. Půdu nemá upravenou na bydlení a říkal, že v létě při prudkém slunci na ni ani raději neleze, takové je tam vedro.