Kazatel

Proč se u bytů s ústředním topením rozpočítává spotřeba dle m2 i když netopíte, ale u bytů s etážovým topením ne?

Odpovědi
led

U nás v dome s ústredným kúrením máme snímače tepla na každom radiátore a platíme:
( súčet nameraného odberu zo snímačov tepla na každom radiátore vo vykurovanom odbernom priestore byte ) + ( celková spotreba domu – spotreba odberných miest ") / počet odberateľov energie) a k tomu nezabúdajme pripočítať aj podielovú časť straty energie na trase od dovávateľa k odbernému bodu domu
Vyzerá to hrozne, ale v praxi platí jednoduché:
všetky náklady dodávateľa tepla + jeho zisk sú rozpočítané na odberateľov tak, aby dodávateľ nebol v strate.

Pepa25

Protože je rozdíl ve vlastním okruhu vytápění. Viz odpověď na dotaz v odkaze

Zdroj: https://www.mpo-efekt.cz/cz/ekis/i-ekis/85503

Dochy

Protože tam každej ve svým bytě topí za svý a nikoho ještě nenapadlo tohle přerozdělovat. Bohudík. To by byl zas čurbes. Žádné z těchhle přerozdělování není spravedlivé a nelze udělat spravedlivé dokud se nezavřou okna a neudělá se řízené větrání. V tomto příapadě se nálady na vytápění promítají do kupní ceny bytu… Zkrátka: Nabízíme byt, umístění v rohu na severozápadní straně domu s vlastním vytápěním za xxxx. Chcete ho, nebo ne?