Angelique

Proč se tento seriál jmenuje „Zlá krev“?

Seriál je natočený podle knihy Vladimíra Neffa „Zlá krev“, ale nepochopila jsem co je to ta zlá krev, prosím o vysvětlení.

http://www.csfd­.cz/film/194912-zla-krev/

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zl%C3%A1_krev_(se­ri%C3%A1l)

Nejlepší odpověď
annas

Pokud jste knihu nečetla, těžko vysvětlovat Jen naznačím, detaily si doplňte.

Proč Zlá krev – dá se brát ze 3 rovin.

  1. Mladý Born;
  2. Němci x Čechům;
  3. Zejména je „zlá krev“ uváděná v souvislosti s tzv. cambulákem –

tedy „kamenem, jejž nenávistný chuďas metá do okna bohatcova".

Bod 3 – více v odkazu – proč to tak bylo.

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:tA­yT5GibEaYJ:https://d­wn.alza.cz/ebo­ok/nahled/pdf2/EK1­6186+&cd=1&hl=cs&ct=clnk­&gl=cz&client=fi­refox-b

Už je otázka skrytá, takže doplňuji.

  1. Zlá či nečistá krev u mladého Borna – krade, vzdá se vlasteneckých ideálů své otce a spáchá sebevraždu.
  2. provokace tzv. buršáků a Čechů – nacionalimus a šovinismus měšťáků.
  3. Bohatí zakývají závěsy okna, aby k nim nebylo vidět – někdo chudý sleduje a hodí kámen do okna, výraz nepřátelství.

To je ta „nejhorší“ zlá krev.

Další odpovědi
Lamalam

Zlá krev ve spletitých vztazích rozvětvených rodin Nedobylů, Bornů a Petzoldů. Přečti si celou pentalogii, tady není prostor pro vysvětlování a domácí úkol tu za tebe nikdo dělat nebude.

quentos

Zlá krev (podobně v latině „sanguis malus“ a v angl. „bad blood“) je idiom s významem „(odvěké) nepřátelství (mezi kým)“.

Zdroj: http://www.the­freedictionary­.com/bad+blood

iceT

No nejspíš proto, že se tak jmenovala i předloha. Těžko se ze zlé krve udělá láska nebeská.

Angelique

Já vím, že dělat „zlou krev“ je dělat rozmíšku, nepřátelství. Ale proč se ten seriál takto jmenuje? O které nepřátelství tu jde především? Ano knihu jsem nečetla, znám ten televizní seriál, ale proč se to tak jmenuje? Ví to někdo přesněji? Dle odkazu Annas by to mělo být „zbytečně dráždit“ chudinu.

Lamalam: To je teda rada nad zlato, abych si to přečetla. Fakt díky, to mi fakt pomohlo. Ty rodiny byli: Nedobylů, Pecoldů. Pokud tu není prostor na odpovědi, tak nechápu proč ten prostor zabíráš druhým.

Lamalam

Omlouvám se za překlep, ano jsou to Nedobylové.

Ano, je to rada nad zlato. Dokud si to nepřečteš, tak nepochopíš. Co chceš víc? Domácí úkoly za líná děcka neděláme.

Angelique

Nejsem děcko a není to domácí úkol. Prostě mne to zajímá. Když to nevíš tak nemusíš ani reagovat.

Lamalam

Ale já to vím. Bylo by to na dlouhé psaní. Čemu z věty „tady není prostor na vysvětlování“ jsi nerozuměla?

Angelique

Prostoru je to dost, jenom chtít. Nemám ráda lidi, co vědí a dělají drahoty a pak poučují „přečti si“. Takoví lidé jen dělají zlou krev.