Avatar uživatele
Zlatý

Proč se téměř vše o cikánech proti zdravému rozumu stále více tabuizuje?

Opět se dočítám, že podle Bruselu u nás problematiku Romů nadále podceňujeme a osobám tohoto etnika se nedostává rovných šancí. Už tento text u části nás gádžů v duchu startuje kalkulačku, která se usiluje o seriozní rozvahu, kdy jsou proti sobě posuzovány vynaložené náklady na přízpůsobení se cikánů naší kultuře a dosažený výsledek. Se svými letitými zkušenostmi a určitým nadhledem bez zaváhání potvrzuji poznání zakladatele světoznámé nemocnice Lambaréne v Gabonu dr. Alberta Schweitzera, že tamější černošská populace zatím není schopna osvojit si potřebnou úroveň vzdělání a základní návyky naší kultury. Proto v tomto zdravotnickém zařízení přísně uplatňoval zásady, které se mohly jevit jako rasistické, ale pokud žil a pracoval, prokazatelně byly funkční. Dnes nemocnice Lambaréne údajně skomírá.
Neměli bychom se snad ze zkušeností Dr. Schweitzera poučit a předtím než opět uvolníme finance, nejprve analyzovat schopnosti podporované skupiny a vymezit adekvátní zařazení těchto nebohých tvorů v evropské civilizaci.
Doplňuji:
Lahny, určitě není vinou současného režimu, že i v cikánském etniku dnes nejsou respektovány letité zásady, a "svět se řítí ku zkáze neboť kuře je chytřejší než slepice a děti neposlouchají svých rodičů". Je skutečností, že rovněž naši snědí hoši a dívky jen geniálně využívají příležitosti, které jim nabízí současná společnost. Bohužel také u nás přestalo platit, že k respektování dohodnutých pravidel dostačuje slovo nebo pouhé podání ruky! Etiku nebo slušnost nyní nahrazují pojmy jako zpupnost, nadutost atd.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel - snahy ´humanistů´ směřují proti zdravému rozumu a k sebezničení naší kultury...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Za komunistů tyto problémy nebyly.Jak je vidět demokracie nepřináší jen pozitivum, ale i negativum.Za komunistů neexistovaly takovéto problémy.Komunisti nerozlišovali jakékoliv etnikum, ale buď budeš pracovat a přizpůsobíš se režimu a nebo nechceš pracovat a půjdeš sedět za příživnictví.
A v dnešní době ti starší cikáni nadávají na tuto generaci, protože tento režim jim ZVÝHODŃUJE všechno co oni tenkrát nemohli.
Doplňuji:
pro dudu
Po doplnění neznám odpověď na tvou otázku, můj názor je ten, že přespříliš demokracie škodí, všemu, protože ať se přizpůsobíš všemu, tak určitým lidem to nebude po vůli.
Takže ať nadáváte na komunisty jak chcete, tak v tomto ohledu si dokázali udělat pořádek a takovýto bordel za nich nebyl.Pracoval jsem s nimi v několika zaměstnáních,ale všichni se třásli jen při pomyšlení, že by přišli o dětské přídavky když nebudou chodit do práce.
Zlatí komunisté, ti si dokázali udělat pořádek.Pracující člověk se nemusel bát, že o něco přijde.
A věř, že za komunistů nebyly takovéto krádeže jako dnes.NIKDO SE NEMUSEL BÁT JET PO MĚSTĚ, ŽE SPADNE DO KANÁLŮ, jako dnes.


Avatar uživatele

Možná proto,že cikání jsou podřazení a nadřazení,ale větší procento je bezmála těch podřazených a zlých,tipla bych,že tak min. 80 % fail,cikáni nikdy nebudou "uprostřed"ani,kdyby chtěli,tak to prostě je.
Doplňuji:
"zlatá střední cesta"


Avatar uživatele
Bronzový

Práce dr. Schweitzera v Africe si moc vážím, ale fakt mám problém pochopit, co to má společného s rovnými šancemi Romů .... Také nevím, co "zlý Brusel" opět provedl, v poslední době jsem jen zaznamenal zprávu AI o praktických školách a o tom, jak naše školství selhává ve vzdělávání Romů (ale není to jen školství, viz ubytovny atd.).
Mmch nezdá se mi, že by nemocnice v L. nefungovala: http://www.cermel.org/


Avatar uživatele
Zlatý

naházet je do vagónů a na Sibiř s nima..


Avatar uživatele
Bronzový

V Bruselu mají strach, že by se jim tam ti naši hnědočeši mohli nastěhovat, tak nás buze..jí, ať se o ně dobře staráme, aby nebyl důvod pro stěhování do Bruselu:-(((

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

briketka10,
čítali ste Mein Kampf? Vaša odpoveď je presne v tom zmysle. Ak ste nečítali, toto riešenie sa týkalo aj všetkého slovanského, vlastne všetkého neárijského obyvateľstva v Nemeckom obsadených krajinách. Zostať mohlo len zopár pracovníkov, nie ľudí, na podradné práce.
.
lahny,
aj "za komunistov" tieto rasovo motivované problémy boli, boli vytvárané v rámci socializácie (pozor nie je to politikum, socializácia = začleňovanie do spoločnosti) sa síce presídlovali aj do miest, ale vytvárali sa rôzne kolónie, či celé štvrte jednoho etnika. V rámci udržania poriadku s neprispôsovými ich na druhej strane súdne vysídlovali z väčších miest. Ale na druhej strane máte pravdu v tom, že po roku 1989 sa ich vzťah k spoločnosti a vzťah spoločnosti k nim rapídne zhoršil.
dudu,
neustále označovanie jedného etnika, či národnosti len v červenom - zápornom pohľade, iného len v kladnom nápadne pripomína rasovú neznášanlivosť.
Nie farba pleti a národnosť robia človeka, ale jeho činy a rasu a národnosť tvoria ľudia.
Z tohto je jasné, že nemožno odsudzovať rasu a národ, ale vždy pri odsudzovaní musíte pozerať na konkrétného človeka a nie zovšeobecňovať.

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

nečetla, ale led, kdybys věděla co nám tady dělaj
mluvila bys stejně, jako já, chovaj se jako čuňata
nemaj žádný pravidla mlátěj nám do dveří, proto
nemáme ani zvonky a návštěva nám musí bouchat
na okno jsou prostě nepřizpůsobiví já je nesnáším
a pro mě jsou to jen a jen cigoši KOFOLY a šmitec !
dělaj hluk binec a basta !!

Avatar uživatele
Zlatý

dudu

led přiznávám, že mám mezery a knihu Mein Kampf jsem nečetl. Poznal jsem však několik zapálených absolventů komunistické VUML a třeba Vás potěší, že jejich a vaše názory spolu přímo rezonují.

Avatar uživatele
Zlatý

led

a to pritom VUML nemám!

Avatar uživatele
Zlatý

dudu

Ještěže tak. Led věřte, že nejde o nic osobního, ale zvedá mně tlak, když plamenné řeči káže představitelka národa, který kvůli svému prospěchu opakovaně zrazoval svoje spojence, ztotožnil se s fašistickou ideologií, bojoval s Němci na východní frontě a dokonce jim platil za likvidaci svých židovských spoluobčanů. Proto s Vámi ukončuji veškerou další komunikaci a volám "fuj kolalokově limonádě!

Avatar uživatele
Zlatý

led

Práveže národa, ale nie hnutia ktoré stotožňujete s národom.
Neodsudzujte národ, odsudzujte ľudí!
Nesmrteľnými slovami starého podvodníka z Limonádoveho Joa musím oponovať slovami Nemožno pozerať čiernobielo len cez whisky alebo cez kolalokovú limonádu, práve naopak, v každom je pozitívne i negatívne a preto:
"Whiskola spája ľudí dobrej vôle"

Avatar uživatele
Zlatý

dudu

A ještě dodám., nechtělo by to trochu pokory?

Avatar uživatele
Zlatý

led

Voči komu?
Ja mám svedomie čisté! A vy?

Avatar uživatele
Zlatý

dudu

Lahny, z Tvých příspěvků dedukuji, že jsi inteligentní člověk a proletář.
Vždy se snažím něco jako "moudro" nalézt i ve vyjádřeních skalních komunistů. Ale prosím, už nikdy v reakci na moje příspěvky neuváděj text "zlatí komunisti"!!

Avatar uživatele

anonym

Jenom "chytré hlavy" hledají východisko jak na chvíli umlčet tuto problematiku,která je stále v pohybu.

Avatar uživatele

anonym

Lahny,ptala jsem se dědy z matčiny strany a ten říkal,že za komunistů v ČR vládl lidem socialismus a,že v Severní Korei vládne komunismus + kapitalismus a,že obyčejní lidé tam docela trpí nejen vládní cenzurou,která je až nelidská!?...není komunismus jako komunismus,ale pevnou ruku to chce a ne jenom čekat až všechni vymřou jako odpad a pak zbude jen milovaný"bůh".

Avatar uživatele

anonym

...a to právě zapříčinil ten socialismus,kdy mohli dovolit množit se i ti méně zdatní a co teď s nima?Pracáky/sociálky praskají ve švech,jelikož přemnožení z dávných dob hojnosti,přispůsobování nepříspusobivým atd.,vylučovací způsob?(říká děda).

Avatar uživatele
Zlatý

led

Ó, božská Sparta, kde tí, čo nespĺňajú podmienky Lykurgovej rovnosti národa, mrzáci, či inak odlišní, nemali právo života a hádzaní sú do Apothet, priepasti v pohorí Taygétos.

Avatar uživatele
Zlatý

kapka

??? What? O.o

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.