Frogman

Proč se stále testuje na zvířatech?

Informace je teď (2017) aktuální.

(obrázky nejsou pro slabé povahy) https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1­.0-9/16864805_11­40389489416321_897046036­2115740187_n.jpg?oh=0487­ec107ba58546a6a55150fe72­38fb&oe=5935FC6C

Nejlepší odpověď
Kepler

Ve většině případů je zatím nenahraditelné a bez vážnějších následků pro zvířata. Musí se tak testovat všechny nové kosmetické přípravky, chemikálie a především léky, než se přejde k testování na dobrovolnících. V omezené míře se může testovat na uměle vypěstovaných tkáních. Bez znalostí účinků na organismus žádný výrobek neprojde certifikací a nedostane povolení k prodeji.

Další odpovědi
briketka10

Jsou o moc drastičtější obrázky, než tyto.
Testování se provádí na všech zvířátkách.
V Číně na psech, kočkách, opičkách hnus,
ale existuje spoustu produktů, které se nijak
netestují a ještě některé si můžeš vyrobit doma
z vypěstovaných bylinek. Prodávají se tinktury,
čaje nejsou testované.
Seznam netestovaných značek:
http://www.ne­testovanonazvi­ratech.cz/sez­nam-znacek-s-hcs-hhps-dostupnych-v-cr.htm

Ještě uvedu Alternativy k pokusům na zvířatech:
http://www.ne­testovanonazvi­ratech.cz/alter­nativy-k-pokusum-na-zviratech.htm

gecco

Obrázky jsou nicneříkající – a nic drsného na nich není…
🙂
BTW – chceš raději, aby se testovalo na lidech?
___
Jen pro info – chováš nějaká zvířata??
Myslím chov – ne mazlíka…

RyuzakiKate

Je to zřejmě nejlevnější a nejjednodušší. Naštěstí existuje několik značek s certifikací (např. i česká Manufaktura) s obrázkem takového králíčka, která jediná 100% vypovídá o netestovanosti (Humane Cosmetics Standard – HCS a Humane Household Products Standard – HHPS). Takže to jde, né že ne. Ale pokud chtěj komerční značky stále prodávat nový a novější sra*ky, ve kterých je základem voda a zbytek parádní chemickej koktejl, tak se musej otestovat, že jo.
Např. Yves Rocher kdysi certifikát mívalo, ale z Číny jim nabídli slušný prachy za to, když budou u nich moct testovat, tak o certifikát přišlo. Ale stále se propagujou jako přírodní kosmetika (leda prd). A tak to bylo s většinou firem, jde holt o to, kdo se nechá zlákat.
Bohužel většina certifikovaných značek kosmetiky je pěkně mastná, ale dá se najít spousta výjimek za přijatelnou cenu. Kdyby tě to zajímalo víc, hoď mi to do zpráv.

bolak

Protože zvířata neuměj psát, a ani si nejsou schopný opatřit kvalitního právníka.

Anemone

Fuj, je mi z toho smutno. Přesně tak jak píše Bolak, ta zvířata se nemohou bránit. Ale představte si takový život pro sebe, být někde přikurtován celé hodiny či dny a snášet to. Proč, co to zvíře komu udělalo?

dubraro

V současnosti se na zvířatech testuje jen v případě, že je to naprosto nevyhnutelné a je to v mnohem menší míře než v minulosti.

briketka10

Seznam prodejen, kde se dá koupit netestovaná
kosmetika a čistící prostředky na domácí úklid:
http://pokusy­nazviratech.cz/o­beti-krasy/kde-nakoupit-vyrobky-netestovane-na-zviratech.htm

briketka10

Seznam prodejen, kde se dá koupit netestovaná
kosmetika a čistící prostředky na domácí úklid:
http://pokusy­nazviratech.cz/o­beti-krasy/kde-nakoupit-vyrobky-netestovane-na-zviratech.htm

Frogman

gecco, mazlíka máme, z chovu máme slepice.
Ono to testování na zvířatech není tak přesné. Co například co u zvířat nevadí, u lidí třeba jo. Ale i co člověk, to jiná pleť.