adam159

Proč se sousloví „římský občan“ za císařství pozvolně stává velmi negativním slovem?

Proč se slovo „římský občan“ za císařství pozvolně stává velmi negativním slovem?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná, měl jste ji upřesnit. Které císařství?

Píši obecně

  1. Mohlo to být v době ovládnutí Říma Barbary, kteří nenáviděli Římany, ale obdivovali jejich kulturu.
  2. Nebo když se rozšiřovala říše, takže třeba vlivem rozdílu při udělování občanství

"PROVINČNÍ (OBYVATEL JEDNÉ Z PROVINCIÍ) MOHL ZÍSKAT OBČANSTVÍ ZA SVOU LOAJALITU NEBO SLUŽBU STÁTU.

https://www.an­cient.eu/arti­cle/859/roman-citizenship/

3. Tři největší nepřátelé Říma: Před kým se třáslo slavné impérium?

https://www.sto­plusjednicka.cz/tri-nejvetsi-nepratele-rima-pred-kym-se-traslo-slavne-imperium

Další odpovědi
Drap

Osobně v tom nevidím nic negativního.

adam159

Hledal jsem na internetu, v učebnicích, a nic jsem nenašel.

aliendrone

adam159 >>>Ani já o tom nic nevím, pravda ale je, že jsem nic nehledal. Kde jsi k tomu tvrzení přišel? ;) :)