kapka

Proč se říká zrovna slovo „lakonicky“?

Co slovo „lakonicky“ znamená? To asi nebude těžké odpovědět. Ale od čeho je slovo odvozeno, jak, kdy a kde vzniklo?

Nejlepší odpověď
chudst

Co to znamena, to je skutecne pomerne jednoduche: strucne a vystizne, usecne, apod.

Jeho puvod jiz musim zkopirovat: Samotné slovo má svůj původ v řečtině, přesněji řečeno ve starořecké Spartě a jejím vojenském stylu a způsobu života. Sparta byla hlavní obcí a městěm stejnojmenného státu, teritoriálně na území tehdejší Lakónie, jihu Peloponéského poloostrova. Sparta byla skrz naskrz vojenským státem, s přísnou tzv. spartánskou výchovou. Její součástí byla i krátká, stručná mluva – tedy lakonická. Jak by ne, ve válečných vřavách nebyl čas na dlouhé řeči.

Zdroj: http://faltyn­.blog.idnes.cz/c/163921­/Receno-lakonicky.html

Ketchup1970

Někde jsem četl , že nějaký král poslal do Sparty vyslance se vzkazem : Až k vám přijdu , dobudu vás a zotrocim vás . Odpověď jejich byla jak jinak – lakonická :”Až…”