fira

Proč se říká?Vynesou mne nohama napřed.

Nejlepší odpověď
annas

Při vynášení rakve z kostela musí být rakev nesena vždy nohama napřed – aby se nebožtík nevrátil ze záhrobí .

Přeneseně – když mě vynesou nohama, jsem už mrtvý … už se nikdy nevrátím …
Doplňuji:
…nohama napřed …

Další odpovědi
Pájo

Mě snad vynesou nohama napřed znamená, že mě z toho snad klepne (pepka).

terry

Třeba proto, že zesnulí se vynáší z místnosti nohama napřed?