FOG

Proc se rika „Nachytat na hruskach“

Proc se nerika treba na jabkach/jablkach/,kte­ra jsou nejvice rozsireny ovocny strom u nas.
Doplňuji:
U tech svestek bych to pochopil,je z nich lepsi slivovice.

Nejlepší odpověď
SomeSam

Já jsem vždy slyšel jen „Nachytat na švestkách“, tak nevím :)

Další odpovědi
barusee

Podle mě to vzniklo od někoho, kdo zrovna nachytal někoho jak mu krade hrušky a ne jablka, ale je to jenom moje teorie.

Já...

Souhlasím se „SomeSam“. JEDNOZNAČNĚ SPRÁVNĚ JE „NA ŠVESTKÁCH“!

„Na hruškách“ bude nějaká místní – upravená – varianta…

😉
Doplňuji:
Taky se říká: „Nachytat INFLAGRANTI“.

Ale to nebudou ani ty švestky…

:-o

mosoj

Já…

V pravidlech českého pravopisu jsem to nenašel a tak usuzuji že " nachytat na hruškách" je jednoznačně správně tam kde se to tak říká.

hanny 2

Jedna známá si vždycky trhala hrušky ze kterých vařila povidla,na stromě,který jí nepatřil.Když jsem ji jednou přistihla,tak „to sedlo“,když jsem na ni zavolala: „Teď jsem vás nachytala na hruškách“.