Proč se říká – lepší vyhořet než se stěhovat?

Nejlepší odpověď
leonessa

No..zrovna nedávno jsem toto heslo uplatnila, až na to hoření naštěstí. Ale nebyla jsem daleko od toho to udělat. Používá se to v případě, že má člověk hodně věcí a je mnohem jednodušší vyhořet, než to všechno přestěhovat. Nezávidim v tomto případě lidem, kteří se stěhují třeba z baráku..

Další odpovědi
oskar

Ano je to tak z velkého bytu,nebo domu do malého.

zdeny

Ty jsi se asi ještě nestěhovala, viď ?

skorcovaz

Tak tohle rčení jsem neslyšela anechápu, proč se to říká.. Podle mne, když má člověk ještě co stěhovat, tak je dobře, kdežto u toho vyhoření už příjde nenávratně o vše a nemá nic.. :( Sama jsem se stěhovala cca 4× nebylo to zas tak strašné. Za stěhováka dáte cca 800,– Kč za výjezd a to auto je velké, takže tam toho narvete hodně..

dannero

pokud vyhoříte tak nábytek nebo co z něj zbylo vám vystěhují ven hasiči.:-)