štamgast

Proč se řekne anglicky kopaná soccer?

Záměrně neříkám fotbal protože u nich football znamená spíš ten americký.

Nejlepší odpověď
quentos

pěkně to vysvětlují zde http://www.to­dayifoundout.com/in­dex.php/2010/06­/the-origin-of-the-word-soccer/ – je to vlastně „fotbal podle pravidel fotbalové asociace“, slovo tedy údajně pochází ze zkrácení slova asociace (Assoc > Socc) a přidání koncovky „-er“, která tehdy (v 60. letech 19. stol.) byla v módě a přidávala se prakticky ke všemu. (Podobně se ragby tehdy nazývalo „rugger“).

Zdroj: http://www.to­dayifoundout.com/in­dex.php/2010/06­/the-origin-of-the-word-soccer/

led

quentos,
a ja som doteraz myslela že to vzniklo na základe angličtiny ktorá si píše,nie čo počuje, ale čo chce.
Podobne je to i u pomenovana soccer. V skutočnosti , bolo to na klasickom fotbale, anglický novinár sediaci v hľadisku počul kričať, „sáčete sa a šak už kopnite tú mičudu!“ Ako vieme, novinári si radi vymýšľajú, prispôsobujú, ´přidání koncovky „-er“, která tehdy (v 60. letech 19. stol.) byla v módě a přidávala se prakticky ke všemu´ a napísal tam v Čechách hrajú soccer a kopú míč do čudu (nenávratna).
Z toho vidíte, že v skutočnosti angličanmi používaný výraz ´soccer´pochádza z Čiech.