Avatar uživatele
anonym

Proč se při zřícení (umístění bomby) ruského letadla žádné město ani na facebooku nikdo nezahalil do ruské vlajky?

Při útoku v Paříži se zvedla vlna solidarity s Francií a při zřícení letadla NIC.Tam ale zahynulo více lidí než v Paříži.Proč tedy před pár dny NIKDO nenasvítil budovy v barvě ruské vlajky?I na facebooku se žádný profil nehalil do ruské vlajky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, ReHu, anonym, JájsemRaibek před 3083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Samozřejmě, že Rusové nejsou tolik světově obdivováni jako Francouzi. I když nevím proč.
Ale taky je to tím, že pád letadla byl původně považován za nehodu a teprve postupně se ukazovalo, že ho shodila islamistická podprasata. Čili nedošlo k takovému šoku, jako při pařížském útoku, kdy bylo hned jasné, že Paříž je zasažená terorismem.

Upravil/a: klumprt

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Tak já odpovím otázkou?

A Charlie Hebdo taky uveřejní nějaké vtipné karikatury na pařížské atentáty stejně, jako uveřejnili karikatury na zřícení ruského letadla na Sinaji?!

To je svinstvo největšího kalibru, to nejde okecat. Načež si udělat na obrázku francouzkou trikoloru.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jak říká klumprt, jde o čas a nejasnosti. Vzpomeň na teroristické útoky v Rusku, taky to zvedlo vlnu zájmu a solidarity.

Ale Rusko není zrovna stát, ke kterému vzhlížíme, čili jeho dění se nás dotýká míň. Košile bližší než kabát, to je lidská přirozenost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Protože tahle trikolora je aplikace na FB, je to projev sdílení smutku nad obětmi špinavého, teroristického útoku v Paříži. Když spadlo letadlo, nevymyslel nikdo nic takového. Kdo neví, tak jen, že tu trikoloru tady budu mít týden, tak jsem si to na FB nastavila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Lahny, tuto otázku jsi mi vzal z úst a děkuji, žes ji vložil. Taky jsem se udivoval, proč tomu tak je. Já bych to přirovnal k několika rčením : koho chleba jíš, toho píseň zpívej, kam vítr, tam plášť, kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti. Ne, nesouhlasím s terorismem v žádném případě, je mi velice líto obětí, ale muselo se to stát podruhé v krátké době, kdy teroristé zaútočili ve Francii? Nepřilévali tak trochu olej do ohně? Která země bude následovat? Ví to někdo dopředu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ano, tento piatkový útok bol vykonaný mimoriadne brutálne. Tieto nevinné obete, ktoré na svoje nešťastie boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste si zaslúžia zahalenie do štátnej trikolori.
Rozsvietenie francúzskej trikolory vo svete považujem skôr za výzvu: Nedovoľme viac Guernicu 1937, Babí Jar 1941, Lidice 1942, Mnichov 1972, New York 2001, Dubrovka 2002, Nigéria 2014 a Paríž 2015!

Človek je už raz taký, ak dvaja urobia to isté, nemusí to rovnako hodnotiť.
Stačí, keď pozriete na reakcie politikov, médií a nimi ovplyvnenú verejnosť, pri nedávnych hromadných teroristických útokoch. Vždy sa najprv pozreli na štátnu príslušnosť obeti, počet, vek pohlavie obetí, politickú príslušnosť útočníkov a až potom začali reakcie pred verejnosťou. Nehovorím o bezpečnostných zložkách a špecializovaných profesiách jednotlivých štátov, tí začali reagovať okamžite.

dodatok:
karikatúry už visia na internete. jedna z mnohých http://europske­noviny.sk/2015/01/­07/tato-karikatura-presne-vystihuje-krvavy-masaker-v-parizi/

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Já si myslí,že ještě přetrvává v lidech pachuť z ruské okupace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

barbakan: mezinárodní koalice a Rusko pomáhají lidem v jejich boji proti IS. IS tam nebyl pozvaný, není lidmi chtěný. Naopak, jsou vražděni jen proto, že mají jiné vyznání (a mohou být i muslimové, ale nejsou sunnitští).

Neměl by silnější chránit slabší? Neměl by jim pomáhat? Je to jako říct, že si za druhé světové války Británie zasloužila bombardování Londýna, protože pomáhala bránit Německem napadenou Francii. Přilévala snad Británie olej do ohně a Němci se jen bránili?

před 3083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ahned, nedá mi to, ale : http://www.no­vinky.cz/komen­tare/386496-komentar-zoufalci-vaclav-klaus-ml.html

před 3083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zběžně jsem to prolétl a v podstatě je to o tom samém, co říkám dlouhodobě. My jim můžeme, spíš musíme pomoct, ale vojensky na jejich území, které chtějí sami bránit.
Přijímat je u nás je nesmysl a cesta do pekel pro všechny.

před 3082 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek