Proč se při údivu říká " TY VOGO" ,co to znamená. a odkud se vzalo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Řekla bych,že je to totéž,jako když se řekne "ty vado",slušnější varianta "ty vole",a mám za to,že "ty vogo" se používalo dříve než ve Vyvolených,protože můj mladší brácha to říkaval,když byl malej a nechtěl říkat "ty vole" před mamkou.
https://www.facebook.com/…

Další odpovědi:

Zlatý

"Ty vogo" začal používat Vladko v reality show "Vyvolení 1". Asi je to slušnější verze "ty vole". Hodně se tohoto výrazu po skončení reality show používalo a používá ještě dodnes.

Pokročilý

Ty vogo určitě nevymyslel ten buzík z Vyvolenejch, s bráchou jsme to používali už v 70. letech minulého století, to ten úchyl ještě ani nebyl na světě. Kde to vzniklo nevím, ale rozhodně se to používalo při hovorech se staršími místo hlášky "ty vole". Táta na to byl alergickej a pozorně naslouchal, které z těch dvou z nás vypadne. Když to druhé, hned přiletěl pohlavek.

Pokročilý

Jak říká marci1. Dříve se běžně říkalo a ještě říká "ty vole". Ovšem pouze v běžném klábosení s kamarády buď v hospodě nebo jinde. V televizi nebo rozhlase by to asi bylo pohoršující a tak někdo vymyslel "ty vogo". Já používám stále "ty vole", ale nutno říct, že to omezuji.

Pokročilý

Jak piší ostatní je to asi slušná náhražka české klasiky. Na slovenské TV při soutěžích farmař a vyvolení bylo od soutěžících zase často slyšet "ty kokos". Kdo byl na vojně tomu dojde hned o co jde. Pro ty co nebyli tak si nahradí písmenko S za T.

Pokročilý

Chtěl bych mladší generaci poučit, že to TY VOGO se říkalo už v době, kdy jsem chodil do základní školy, a to už je hezky dlouho. Není to žádný vynález Vy volených.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

marci1: vladko to určitě nevymyslel :)) my to říkali taky už na základce, dávno předtím než teplý kůň shodil hřívu..

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 954
Zlatý annas 913
Zlatý quentos 877
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 552
Zlatý led 496
Zlatý marci1 485
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 382
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.