Avatar uživatele
fifo

Proč se při údivu říká " TY VOGO" ,co to znamená. a odkud se vzalo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, chudst, Luuu před 3901 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Řekla bych,že je to totéž,jako když se řekne „ty vado“,slušnější varianta „ty vole“,a mám za to,že „ty vogo“ se používalo dříve než ve Vyvolených,protože můj mladší brácha to říkaval,když byl malej a nechtěl říkat „ty vole“ před mamkou.
https://www.fa­cebook.com/pa­ges/Kdy%C5%BE-jsme-byli-mal%C3%AD%C5%­99%C3%ADkali-jsme-m%C3%ADsto-ty-vole-ty-vogo/144947608­869747

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

„Ty vogo“ začal používat Vladko v reality show „Vyvolení 1“. Asi je to slušnější verze „ty vole“. Hodně se tohoto výrazu po skončení reality show používalo a používá ještě dodnes.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ladaadal

Ty vogo určitě nevymyslel ten buzík z Vyvolenejch, s bráchou jsme to používali už v 70. letech minulého století, to ten úchyl ještě ani nebyl na světě. Kde to vzniklo nevím, ale rozhodně se to používalo při hovorech se staršími místo hlášky „ty vole“. Táta na to byl alergickej a pozorně naslouchal, které z těch dvou z nás vypadne. Když to druhé, hned přiletěl pohlavek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

Jak říká marci1. Dříve se běžně říkalo a ještě říká „ty vole“. Ovšem pouze v běžném klábosení s kamarády buď v hospodě nebo jinde. V televizi nebo rozhlase by to asi bylo pohoršující a tak někdo vymyslel „ty vogo“. Já používám stále „ty vole“, ale nutno říct, že to omezuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kavac

Jak piší ostatní je to asi slušná náhražka české klasiky. Na slovenské TV při soutěžích farmař a vyvolení bylo od soutěžících zase často slyšet „ty kokos“. Kdo byl na vojně tomu dojde hned o co jde. Pro ty co nebyli tak si nahradí písmenko S za T.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Chtěl bych mladší generaci poučit, že to TY VOGO se říkalo už v době, kdy jsem chodil do základní školy, a to už je hezky dlouho. Není to žádný vynález Vy volených.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

marci1: vladko to určitě nevymyslel :)) my to říkali taky už na základce, dávno předtím než teplý kůň shodil hřívu..

před 3900 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek