Dan007

Proč se po vyfocení foťákem Canon ukazují pak na kartě v počítači fotky 2 místo 1?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pravděpodobně máš nastaveno ukládání JPEG i RAW.

Další odpovědi
mvk

Lepší foťáky dokážou ukládat zároveň snímek ve formátu RAW (soubor má u Canonů příponu .crw nebo .cr2) a zároveň náhled snímku v komprimovaném formátu JPG. Dá se to samozřejmě vypnout. Ale nevím, jestli je to tenhle případ.

Taky může jít o výsledek tzv. bracketingu, kdy je foťák nastaven tak, aby vyfotil dva nebo tři snímky rychle za sebou s různým nastavením expozičního čísla EV nebo s různým nastavením bílé BW.

A nakonec prostě může jít o výsledek tzv. burst režimu, což je sekvenční snímání rychle za sebou, třeba při fotografování sportu nebo jiných rychlých dějů. To se dá taky vypnout.

Jiří Bohumil

Nejspíš jde o nastavení sekvenčního snímání. A to jde v „menu“ vypnout. Ale ať jde o cokoliv, i jak píše mvk, jde to určitě vypnout. Pokud není manuál, pak systémem „pokus-omyl“. A mělo by se to najít (myslím ty dvě fotky) i při prohlížení na fotu, nejen v PC.