FOG

Proc se oznacovaly,ci oznacuji latriny OO ?

Podle ceho se znacily zachody v CZ – latriny pismeny OO.

Nejlepší odpověď
annas

Na záchodech jsou dvě nuly (00),nikoliv dvě písmena OO.
Nula jako číslice se začala používat mnohem později než čísla 1–9. Její význam se dostal ze sanskrtu přes latinu, angličtinu, případně němčinu do češtiny pro označení prázdnoty,později jako nic.

Nula znamenala původně něco děsivého, později se stala symbolem věčnosti.
Pravděpodobně tedy-vykonávat potřebu je věčné,mluvit o tom bylo kdysi děsivé,člověk se něčeho zbavuje,tedy se vyprazdňuje.
Jedno z možných vysvětlení,proč se dostaly na záchod dvě nuly-většinou je vše v páru, snaha o zviditelnění.

Vlastní-význam čísel,historie slov.
Doplňuji:
Ještě něco novějšího.

http://www.e-kniha.com/proc-se-zachody-obvykle-oznacuji-wc-nebo-00.html

Další odpovědi
Miroslavst

O už to na mě jde
O to je úleva :)

michael69

C"o" z těla vychází r"o"zkoš provází. :D
(Ecce Homo Homolka)

slevin

kdyz clovek kaka a tlaci,tak u toho rika OO