Michal Kole

Proč se o Titanicu říkalo, že je nepotopitelný? Co vedlo lidi k této doměnce?

Nejlepší odpověď
Drap

Už se tady o tom několikrát mluvilo. Bylo to uměle vytvořené, hlavně majitele za pomoci médií. Pravdou je, že to byla svého času největší loď světa.

Další odpovědi
avel3

V počátku to byla snaha porazit konkurenci. Společnost White Star Line chtěla překonat společnost Cunard Line, která měla jednu obří loď, a tak se na popud loděnice Harland & Wolf rozhodla postavit postupně až tři obří lodě a minimálně dvě tak velké jako Titanic. Postavili Olympic, Titanic a Britannic. Titanic svýmy rozměry a svým luxusem i v nejnižší (třetí) třídě ohromil veřejnost. A tak v snaze posilnit reputaci byl prohlášen i za nepotopitelný. Skutečnost je ale taková, že nebyl ani pojištěný, protože pojišťovací agentury ho označili jako nepojistitelný z důvodu nekvality prací i materiálů, z nichž některé byly již zánovní. Všude byla rez a hodně prací bylo nedokončeno a nedostatky zamaskovány. Taky se zjistilo, že je málo záchranných člunů. Již před vyplutím byla nepotopitelnost Titanicu „nabourána“ zprávou, že jeho předchůdce Olympic se 20.9.1911 při srážce s křižníkem Hawke poničil více, než by si nezničitelná loď zasluhovala. =)))
Titanic po této „nezničitelné“ lodi „podědil“ lodní šroub, což bylo také vytýkáno pojišťovnami.

Mimochodem všechny tři lodě skončili u dna. Olympic – srážka s křižníkem, Britanic najel na minu (21.11.1916) a Titanic......