dgfdgf

proč se o člověku kterej má třeba 2 zájmy který jsou úplně odlišný řiká že je hloupej?

Nejlepší odpověď
marci1

A proč by se to mělo říkat ? Mám plno zcela odlišných zájmů a nikdy by mě nenapadlo, že jsem hloupá a o ostatních také ne. 🙂

Další odpovědi
cochee

To jsem ještě nikdy nikoho o nikom neslyšel říci.

ReHu

  1. ještě jsem to neslyšela
  2. hloupých by musela být v tom případě většina
  3. pro hloupýho je hloupej každej

mosoj

To se říká kde ? Buď konkrétní.
Doplňuji:
A není hloupej ten kdo to říká ?

anonym

To znamená,že když má člověk nízký intelekt,tak je do jisté míry omezen v mourém rozhodování.

Klára K.

Pochopila jsem to tak, že se ptáš, proč kolektiv nemá rád odlišné lidi, chápu to správně?
Jistá odpověď je už v otázce: kolektiv znamená, že tam jsou lidé, kteří mají většinou stejné zájmy, celkově nejsou od sebe nijak moc rozliční. Takže když přijde někdo, kdo se zajímá o něco úplně jiného, třeba o to, jestli mají žížaly neštovice, tak je jasné, že ho nikdo nebude mít moc rád. Proč? Buď proto, že se s ním prostě nebudou moci o ničem bavit, jeho zájmy jim přijdou „divné“, a nebo kvůli závisti, prostě že si řeknou „Páni, to s těma žížalama, to je skvělý koníček, o to bych se taky chtěl(a) zajímat. Ale asi na to nemám, narozdíl od něj…“
Takhle to aspoň přijde mě.
Naštěstí pak ještě existují lidé, kteří se zajímají o nové věci a zájmy, snaží se zjistit všechno zajímavé a rádi si popovídají s odborníkem na žížaly, přestože o tom sami nic neví. Takovíhle lidé se však v kolektivu moc nevyskytují.