MichaelOffic

Proč se naše filmy ze 40. let nerestaurují do vysokého rozlišení pro Blu-Ray?

V zahraničí je to běžná věc a taky se kolikrát i film dobarví a vyčistí zvuk. Proč ne i u nás?

Odpovědi
dr.luha

Protože to maj na háku. Já v Avidemuxu opravím barevné podání, sytost, kontrast a odstraním mlhavý nádech. Celý film je hotový asi za hodinu a zdarma. A když je ve zvuku velký šum, odstraním ho v Audacity. Samozřejmě, že se nejedná o profi digitalizaci, ale ani takovou běžnou úpravu nejsou schopni udělat.

autacek

Asi proto, že to stojí peníze, které by musel být ochoten někdo zaplatit. Když se podíváte na to, na kolik přišly třeba Tři ořechy pro Popelku, tak se vám protočí panenky.

Smackdown

To by mě bavilo i starší filmy o dějinách, ale jak píše autacek, je to jen o penězích.

anonym

řadu těchto oprav obrazu už dnes umí dělat některé chytré televize v reálném čase, samozřejmě to musíte v nastavení zapnout protože implicitně je to pochopitelně vypnuté, obvykle jde o extrémní hodnoty vyhlazení obrazu, dopočítávání fps často i na hodnoty kolem 60–120fps, automatického vyvážení barev, denoise filtru a podobné … výsledek rozhodně nevypadá jako byste film natočili znovu, ale i tyto filtry umí dělat docela divy.

Z toho důvodu to nemá velký smysl platit nějakému studiu které se s tím piplá metodou ruční retuše, když automatizace v televizi vám to dnes udělá zadarmo a okamžite …