Avatar uživatele
Bronzový

Proč se musíme v muslimských zemích přizpůsobovat jejich zvykům, když oni se těm našim u nás taky nepřizpůsobují?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Dám ti hned tři důvody:

1) Protože jejich systém je založený na poslušnosti k autoritě a náš na svobodě jednotlivce.
2) Protože by to byla z naší strany jen malicherná pomsta a to není dobrý důvod pro nic.
3) Protože oni odhalené ženské vlasy nebo líbání na veřejnosti považují za krajně nemorální a za útok proti jejich bohu. Dobrý důvod trochu ustopit, když jsme v jejich zemi. Co je jejich nošení hidžábu pro nás? Jaký objektivní důvod máme k tomu, že nás to obtěžuje? Žádný.

Kromě toho říct, že oni se našim zvykům nepřizpůsobují není fér, protože většina z nich se snaží. Ačkoli jim to nemusí vždycky jít podle našich představ.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

To je doopravdy dobrá otázka. Nedávno jsme si o ní povídali na religionistice. Je pravda, že islám není tolerantní náboženství. Přeci jenom když jedeme do jejich země, měli bychom respektovat to, že je odhalování se proti jejim zvykům a toleranci.
Právě na rozdíl od našeho evropského 'systému', kde je život založen na svobodě člověka.
Jenže naše tolerance a svoboda by také měla mýt meze. Hlavně ke potřeba si uvědomit to, že když se muslimům povoluje chodit zde zahaleni, nerespektuje vlastně své vlastní zákony. (Tím myslím, že je zakázáno po ulici chodit v kukle, aby, aby nikdo nemohl zjistit tvou totožnost - když ti jsou vidět pouze oči, ostatní nedokáží určit, jsi- li muž/žena, mladý/starý ...) A právě tady je ta otázka. Jestli se kvůli toleranci necháme ovlivnit jinou kulturou, která bude pomalu, ale jistě měnit naše zvyky, nebo jestli jsou pro nás důležitější naše zákony, než snaha zařídit svobodu jednotlivce.

Třeba jsem někde četla, že se každý rok v nějakým městě na nádraží vždy na první advent vystavil veliký betlém. Dělalo se to tak už několik let a byla to tradice. Jenže přišli nějací muslimové, že je to pohoršuje a z toho důvodu se zde betlém již nevyskytoval. Takhle se pomalu, ale jistě necháváme díky své toleranci ovlivňovat.

Když si to hodně krát znásobíme, šlo by říct, že bychom také mohli dát svobodu lidem s násilnou a vražednou povahou a tolerovat to, že takoví zkrátka jsou. Je to dost přehnaný, ale v tom smyslu.

Nerada bych, působila tak, že jsem proti tomu, aby zde muslimové chodili zahaleni, ale jenom jsem chtěla dát také argument proti.
I když jsem nezodpověděla tak úplně na otázku, doufám, že jsem ti to alespoň trochu osvětlila.


Avatar uživatele
Zlatý

Je třeba si koupit hidžáb a trénovat.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.