Otazník123

Proč se mi počítač přepíná do režimu spánku při stahovaní souborů?

Mám v notebooku nastaveno aby se přepnul do režimu spánku po 20 min. nečinnosti. Vždy když jsem ale něco stahoval počítač se přepnul do režimu spánku až když bylo stahovaní dokončeno (třeba až po 3 hodinách). Včera jsem se pokoušel stahovat film a PC se vždy po 20 min. přepnul do režimu spánku a stahovaní bylo přerušeno. Vím že bych mohl při každém stahovaní vypnout funkci přepínaní do režimu spánku ale přijde mi to nepraktické (zapomenu znovu zapnout apod…). Nevíte někdo v čem by mohl být problém? Do žádného nastavení jsem v poslední době nelezl a tak nevím proč to nefunguje jako dřív. Mám Windows 7.

Nejlepší odpověď
anonym

zkuste z uložto stahovat programem JDOWNLOADER, ten má jednak tu užitečnou schopnost, kdy v případě přerušení stahování umí pokračovat ve stahování tam, kde předtím skončil a stahování může přerušit i opakovaně (narozdíl od prohlížeče, který vždy začne celý soubor stahovat znovu) no a druhá užitečná výhoda je, že umí blokovat přechod počítače do spánkového režimu až do chvíle, kdy naplánované soubory stáhne. Jakmile má vše staženo dokáže počítač ihned uspat – pokud jej tak nastavíte … JDOWNLOADER se dá stáhnout pro kteroukoliv PC platformu Mac, Linux, Windows zde http://jdownlo­ader.org/

Další odpovědi
Dochy

Počítač samotné stahování z netu nebere jako „činnost“. Buď musíš používat prohlížeč, který blokuje uspání automaticky, nebo to někde nastavit v nastavení programu. Dál je možnost že Ti blázní wokna. Mně se W10 uspávaj sami cca po minutě i když v setupu mám nejkratší dobu na jakékoli power save funkce na asi 10 minut (na MS opakovaně hlášeno občas někomu nějaký magický pokus zabere)

ivzez

Nejspíš nestahujete v programu, který dokáže
zabránit uspávání v průběhu stahování.

led

Z ulozto.cz ak nesťahujete registrovane, niekedy pri aj krátkodobom prerušení toku dat, sťahovač znova pýta overovací kód.
Zjavne váš problém zaspávania bude v tomto. Počítač vtedy nesťahuj, ale čaká na vloženie overovacieho kódu. Ak vtedy stanovenú dobu nič s počítačom nerobíte, počítač sa podľa svojho nastavenia uloží k spánku.

Mc Merkurion

… do nastavení si lézt nemusel, mohlo se to nějako poaktualizovat či nastavit samo … vzhledem k tomu, že to může nastat i v budoucnu, doporučuji (tak jako ostatní) použít program na stahování, osobně doporučuji FRD >>> dá se stahovat i několik souborů naráz, stahuje i z YT, a jiných webů, včetně uložto (jež jinak povoluje max jeden soubor naráz), zde dám ke stahování klidně 50 a on je stahuje postupně,vždy deset současně …

… no, když budu brát nejjednodušší řešení (viz aliendrone) tak v tom případě stačí nastavit nevypínat do režimu spánku nikdy, když se zaklapne, stejně nic nežere, satčí dát vypnout displej …

aliendrone

Mno – všechny rady jsou funknční, ale vyžadují instalaci DALŠÍ opičárny, přičemž ta NENÍ absolutně nutná!!!

Stačí totiž při sosání něco pustit (hudbu/film) v přehrávači a pokud máš v „nastavení multimédií“ vybráno „při přehrávání zabránit režimu spánku“, tak máš vystaráno i bez instalace další bejkárny. Pozor – u některých přehrávačů to jde zvolit v přímo v jejich nastavení a PŘESTO to nemusí fungovat – rozhodující je nastavení Widlí! A ještě – někdo nechce, aby mu něco syšitelně hrálo (třeba v noci), někdy stačí spuštěné přehrávání zapauzovat, u jiných přehrávačů musí BĚŽET (obvykle ve smyčce se ztumeným zvukem)! To už záleží na tom, jaký soft používáš. :)

Otazník123

Stahuji z Ulozto tak jako vždy. Nikdy problém nebyl.

anonym

řešením je stahovat z uložto nadále, ale ne pomocí prohlížeče … zkuste k tomu použít stahovač JDOWNLOADER, ten má jednak tu schopnost, že v případě přerušení stahování umí pokračovat ve stahování tam kde předtím skončil a stahování může přerušit i opakovaně (narozdíl od prohlížeče který vždy začne celý soubor stahovat znovu) no a druhá výhoda je že umí blokovat přechod počítače do spánkového režimu až do chvíle kdy naplánované soubory stáhne, pak dokáže počítač dokonce sám hned vypnout … jdownloader se dá stáhnout pro kteroukoliv PC platformu zde Mac, Linux, Windows zde http://jdownlo­ader.org/