Avatar uživatele
Zlatý

Proč se mi některé webové stránky nezobrazují ve zvoleném prohlížeči?

Používám Google Chrom a zvolil jsem jej jako výchozí. Přesto musím u některých webů použít volbu "zobrazit v Chromu", abych se dostal na všechny ovládací lišty. Např. idnes.cz nebo ten o počasí chmi.cz. Dřív se mi to nestávalo, snad jen posledního půl roku. Co s tím?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Skontrolujte si nastavenie prehliadača. Obidve vami udávané stránky u mňa na Google Chrome Verzia 75.0.3770.142 (oficiálna zostava) funguje
pozrite si Pomoc s Chromem https://support.google.com/…


Avatar uživatele
Zlatý

Z dotazu to nelze určit úplně přesně ale tipnul bych na jednu ze dvou příčin.

1. Spoléháš se na zástupce stránek na ploše, které bez ohledu na nastavení výchozího prohlížeče nadále systém otevírá v nějakém jiném zastaralém prohlížeči což by vysvětlovalo neplnohodnotné zobrazení zmíněných webů. Řešením je tyto zástupce vymazat a vytvořit je pomocí chrome (menu vpravo nahoře Další nástroje->vytvořit zástupce...), takto vytvořený zástupce se bude vždy otevírat v google chrome bez ohledu na nastavení výchozího prohlížeče. Další možnost je hodit zástupce za hlavu úplně a naučit se používat interní záložky stránek přímo v google chrome.

2. do zobrazení stránek ti v chrome možná nepatřičně zasahuje nějaký doplněk - typicky třeba nějaký vyblokovávač reklam, který může mít chybu v aktivních filtrech, které způsobí nefunkčnost konkrétní stránky, není to obvyklé ale je to možné. Pokus se tedy všechny deaktivovat v menu vpravo nahoře->další nástroje->rozšíření všechny deaktivovat. K plnohodnotné funkčnosti google chrome není potřeba doplněk žádný. Bez obav tedy můžeš kdykoliv kterýkoliv deaktivovat či úplně odebrat.

Zkusmo otevři problematický web v anonymním okně prohlížeče chrome (klávesová zkratka CTRL+SHIFT+N - typické šedé podbarvení) v něm jsou totiž veškeré doplňky vypnuty implicitně a jsou zapomenuty všechny cookies. Lze tak snadno ověřit zda prohlížeč správně stránku otevře ve zcela čisté instlaci po vlastním resetu do počátečního nastavení, aniž by takový reset bylo nutné skutečně provést.

---- podrobněji v diskusi

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

tohle si před odpovědí žádá dvě objasnění
1. "abych se dostal na všechny ovládací lišty" co je tím přesně míněno, jaké ovládací lišty ? nějaké konkrétní části stránek ? Jaké ? A jak se projevuje jejich nedostupnost ? Nejsou zobrazeny vůbec nebo na ně nelze narolovat ?

2. "musím u některých webů použít volbu zobrazit v Chromu", toto je třeba také objasnit, Pokud webový prohlížeč spustíš a zadáš do adresního řádku chmi nebo idnes případně rozklikneš odkazy ze záložek, tak přece nikde nevybíráš žádnou volbu "zobrazit v chromu", jak je to přesně míněno ? Otevíráš snad weby ze zástupců na ploše a tam vybíráš otevření v aplikaci chrome ?

Avatar uživatele
Zlatý

led

typujem, že Kepler má na mysli napríklad lištu záložiek s adresami, lištu s rozšíreniami, nástrojmi a podobne.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

led: díky, podívám se na to

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1265
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1101
Zlatý Hlada 1027
Zlatý led 1005
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 743

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.