Avatar uživatele
Elaela

Proč se mi dělá kolem staženého videa černý rám?

Když stáhuji jedno video z YouTube, vždy se mi kolem něj udělá tlustý černý „rám“ – viz. http://prntsc­r.com/pxlxa0

Všechna ostatní videa se mi zobrazují hezky od kraje ke kraji – viz. http://prntsc­r.com/pxlzpu

V čem je prosím problém, a jak to první video stáhnou bez toho černého „rámu“?

VIDEO: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2PRORboJ-IA&t=41s

Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1622 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Protože je video tak vytvořeno. Také tuhle idiotpraktiku nechápu – buď při výrobě videa s vyššíím rozlišením nechám soft dopočítat chybějící pixely (to má své hranice) nebo se na vyšší rozlišení vykáknu a ponechám původní.

Tohle vypadá na klasický blbě provedený DVD rip, který někdo upnul na YT.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Vojta24

Protože některé technicky zaostalá individua ukládají videa tak že přímo v nich je naprosto zbytečně i horní a dolní černý pruh. Je to absurdní, zbytečné, to ale lidem zjevně nebrání to dělat. Výsledkem toho je že přehrávače ty pruhy nahoře a dole považují za součást obrazu a neumí je automaticky ořezávat, často pak dokreslí stejné pruhy i po stranách aby byl splněn požadavek na nějakou minimální velikost či výchozí proporci okna přehrávače. V přehrávači VLC byste patrně u tohoto videa viděl jen horní a dolní pruh, ten požadavky na minimální proporce okna nemá a vždy ctí rozměr videa.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Ač si myslím totéž, co ostatní, netroufl bych si to tvrdit bez toho, abych viděl zdroj. Link na to videjo na YT by pomohl.

Doplnění: Video je ve formátu 720p. Tak je potřeba jej i stáhnout. Pokud nastavíš stažení ve větším formátu, pochopitelně doplní LB i nahoru a dolů a vznikne černý rám.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Ve VLC přehrávači to běží normálně. Je to klasický formát 16/9. Ten obraz 4/3 je součástí formátu 16/9. Žádné pruhy by přehrávač neměl přidávat.
Ale pokud musíte přehrávač ručně nastavovat, tak by mělo stačit zadat 16/9. Na screenu je vidět okno jakoby nastavený na 4/3.

Upravil/a: dr.luha

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Nevíme. Ukaž přímo link…

před 1624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Vojta24>>> Videa s „černou částí“ pouze nahoře a dole jsou podle mne výsledkem přenosu původního kinoformátu, který na rozdíl od monitoru (16:9) je 21:9. Jestli má být plně zachyceno/zobrazeno (neoříznuto) to, co je po stranách na levém a pravém kraji, tak při zachování poměru stran to jinak nejde – volné místo nahoře i dole na monitoru ti prostě vznikne.

Ovšem tohle dotazované zobrazení (občas sosnu) mi přijde, jako kdyby někdo chtěl za každou cenu vyrobit video s vysokým rozlišením, ale protože se neunavoval tím, aby soft dopočítal (v rámci možností) chybějící pixely (nebo nechtěl, aby přepočet trval dlouho), tak vznikne takový paskvil, který nepřináší uživateli vůbec nic – podle mne. Je to fakticky na hlavu. :(

před 1623 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jj… přesně to si myslím taky… Jenže pořád… pokud neuvidím zdrojové videjo na YT, těžko soudit, co se děje. Klidně může to být… kvůli nesprávnému formátu a současně nesprávně nastavenému přehrávači…

před 1623 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek