mosoj

Proč se kůň nebo pes neutopí a navíc umí plavat aniž by se to učili ?

Doplňuji:
Kůň nebo pes mají tu výhodu , že při mnírném zaklonění hlavy mají dýchací otvor nejvýše.
A dokáží bez problémů splývat.
Ostatní je již pouze o archimédovu zákonu a zmatkování. Což platí nejvíce pro člověka.

Nejlepší odpověď
Fidel

Jde o vrozený instinkt. Je to stejné jako dýchání.

Další odpovědi
jmhad

Ano, všichni savci umí po narození plavat. Člověka a /a to druhé „zvíře“ jsem zapomněl/, to záhy zapomene a musí se učit./Viz porody do vody,plavání s kojenci a batolaty a další/.