Lucimia

Proč se k identifikaci lidí nepoužívají otisky prstů?

Místo občanského průkazu, cestovního pasu?
Nebylo by to jednodušší, kdyby všude (v bankách, na poštách…) měli pouze čtečky otisků prstů, který by byl napojen na nějaký celosvětový evidenční systém, kde by bylo vše o člověku – národnost, zdali byl v minulosti trestán, jestli má řidičák, jestli je dotyčná vdaná/ženatý, student, důchodce,aj.
Nezamezilo by se tímto různým podvodům a jiným nekalostem? Co si o tom myslíte? Brali byste to?

Odpovědi
Jahoda

Nevím, bych to brala. Možná je to dobré, že by se takto dozvěděli co je to za člověka, odkud pochází apod. I když… Zase by to bylo určtě celkově náročné, než by všechny údaje o jednom člověku zpracovali. Nevím, zřejmě bych nad tím ještě asi přemýšlela, zda na tuto alternativu přistoupit. Osobně si myslím, že to má své pro a proti. Z několika hledisek by to bylo třeba dobré, z několika ne. Ne každý by s tímto souhlasil. Každý má jiný názor a já bych se asi rozhodovala.

GangstaHelper

Myslíte si, že když by systém měl na porovnání několik miliard otisků, že by to trvalo několik minut, jako v televizi?

Nezabýval jsem se dosud, jak systém na porovnání otisků funguje, ale pochybuju, že to bude mít vyšší rychlost, než cca. 1 otisk/sekun­da/počítač .

Už jen při pomyšlení na takovou databázi by IT specialistům stoupaly chlupy na hlavě.

V daleké budoucnosti nás ale asi něco podobného čeká.

Pirate_of_D1

Jistá prababička která po celé dny pracuje na zahradě, má hladké konečky prstů. Když ji na úřadě odmítli kvůli otisku prstů, musela týden pracovat v rukavicích.
K identifikaci a sledování obyvatel se v novém věku bude používat RFID čip. Sami lidé po tomhle volají, kvůli jednoduchosti. Komu se to líbí, zcela jistě o nic takového v budoucnu nepřijde. http://www.you­tube.com/watch?v=MRWPKQd­VkrM

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=MRWPKQd­VkrM

ReHu

Myslíš, že v čechásh by bylo pár milionů navíc na všechna ta zařízení na všech úřadech? Nebo jinde ve světě?
Ale už se o tom i uvažuje. Někde se používá skener oka.

Michal

Já bych to bral.Mnozí se budou ohánět nákladností takového systému.

Zdroj: život

elektrikář

Moje sestra prcuje v obchodním domně v Rakousku. Mají čipovou katru kreá otvírá hlavni dveře,šatnu záchod. Používají jí k placení a útrata se strhne z platu. Mají personální slevy i v jiných obchodech ve Vídni. Ale jsu z toho nešťastní když šéf ví kdy a kde se zastaví a kolikrát si musí odskočit když je bolí bříško.