bolak

Proč se jestřábí oko nevyužívá ve všech tenisovejch utkáních?

A proč si o něj hráč musí žádat a nedává se znamení rozodčímu automaticky, když jde míč mimo hrací plochu?

Třeba do sluchátka…

Odpovědi
manon

Chce to přece jen dost slušné technické zázemí. (Zajímavé je, že je to nejen zneužitelné, ale taky se objevily pochybnosti o přesnosti a správnosti, jestřábí oko má i z jiných důvodů taky své odpůrce, např. Federera, Nadala). Hra by se asi moc zdržovala, kdyby se vyhodnocoval každý míč kolem čáry.

Docela zajímavé odkazy, na které jsem narazila:
http://objevit­.cz/jak-funguje-jestrabi-t11790
http://sport.id­nes.cz/jestra­bi-oko-zmirnuje-krivdy-djw-/tenis.aspx?c=A070904­_012549_tenis_mah
http://vtm.e15­.cz/jak-spolehlive-je-v-tenisu-jestrabi-oko

bolak

manon: Hra by se právěže nezdržovala :), jestřábí oko by seice počítalo míčky kolem čáry, ale v průběhu hry, a dávalo by znamení rozhodčímá jen v případě outu. Ten by pak (v případě že by out prve nepostřehl) hru přerušil.

Tys neviděla, včera, jak sou nastavený pravidla? :) I když je hráč přesvědčenej že to byl out, tak pokud rozhodčí neodpíská, musí hrát dál, protože co kdyby to out nebyl? Přeruší hru, nechá si píchnout jestřábí oko, jestřábí oko řekně „IN“ a míček v hajzlu… míček kterej by teoreticky mohl vyhrát, kdyby nepřerušil hru. Takže prostě balon hrát musí, a po hře už jestřábí oko využít nemůže, protože v ten inkriminovanej moment hrál dál a nepřerušil hru…

Prostě pravidlo nahovno :)

manon

Jojo, rozumím – to máš pravdu. Jednou se třeba dočkáme, zatím buďme rádi, že je co je – ale stejně tomu zatím taky moc nevěřím :) Tajemná technologie může nésti v sobě chybu – není možnost kontroly :) Co když program, algoritmy, nejsou přesné?