Braník

proč se HOV.U říká stolice

napadlo mě to,tak se ptám zde ,jelikož mě to zajímá

Nejlepší odpověď
beer

„V medicíně se výkaly nazývají stolice, což je odvozeno z anglosaského slova stool[zdroj?] značícího „sedadlo“. Slovo „stolice“ bylo původně používáno k označení sedadla určeného na defekaci.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lid­sk%C3%BD_v%C3%BDkal

Další odpovědi
Alesh

To by mě taky zajímalo. Ono těch zvláštních slov je víc. Stolice bude mít nejspíš souvislost s tím, že se vyměšovala na speciální stolici. Vtipná pak je věta: „usedl na stolici“, což v podstatě může znamenat sedl si do hov*a. 🙂
Obdobně je na tom slovo anál. Už jste někdy zapisovali něco do análu čili do pr*ele? 🙂

mosoj

Je to od slova „soudní stolice“ protože občas z nich vypadne také velký exkrement.

fcoop

Pána zajímá,proč se hovnu říká stolice natolik,že dotaz zopakuje. No – nic.
Stolice – vznik pochází z Ruska,oni tam mají svůj národní poklad,jmenuje se Vodka Stoličnaja. Takže – vznikla tam taková teorie,že vzhledem k obrovské konzumaci Stoličné existuje reálné riziko,totiž že se z toho chlastu jednou celej národ --------------- píííííp.
Tak proto se začalo říkat hovnu stolice.

annas

Ad Braník. Opakující se otázka. V níž je stejný odkaz, který uvedl beer.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-uz-tady-probirate-tu-stolici-procpak-se-tomu-ee-rika-stolice-aha#discussion

Ještě si vzpomínám, že jednou odpovídal na podobnou otázku pájo.