MITKEPEK

Proč se film GOTHIKA jmenoval právě takhle?

Ptal jsem se mnoha lidí, proč se film GOTHIKA (hraje Halle Berry), jmenoval zrovna takhle, ale nikdo to absolutně netuší, z děje filmu to nelze zjistit.

Nejlepší odpověď
Lencis

Oficiální informace přímo ze stránek filmu:

1. Gothic: of or relating to an architectural style reflecting the influence of the medieval
(tedy volně přeloženo, gotika odráží středověkost, tedy dobu středověku)

2.Gothic: of or relating to a style of fiction characterized by the use of desolate or remote settings and macabre, mysterious or violent Incidents.
(tedy volně přeloženo, gotický styl beletrie odráží tajuplnost, strašidelnost se sklonem k násilným incidentům)

A moc díky za otázku… dala mi zabrat a to mám ráda 😁

V odkaze oficiální stránky filmu:

Zdroj: http://gothika­movie.warnerbros­.com/

Další odpovědi
Dandi

Jednoduše bych řekl, že tento název má vyjadřovat prostředí a situace, které se ve filmu odehrávaly.

Attack-design

gothika – tvrdý krásný a tajemný sloh, gothika se hodně používá v hororech, jméno filmu dali pouze ti co ho točili