Jarosllav

Proč se dříve nemohlo fotit na nádraží?

Nejlepší odpověď
anonym

Nádraží byla považována (a někde ještě i jsou) za strategické objekty s vojenským (válečným) významem.

Další odpovědi
setapouch

A nejen nádraží, týkalo se to např. všech vládních nebo vojenských budov. A tyto předpisy v některých státech platí dodnes. Jednou jsem zažil paradox – fotil jsem budovu Nejvyššího soudu, když ke mně přišel člověk v civilu s AK-47, že tohle fotit nesmím. Tak jsem otočil stativ na budovu Parlamentu (od kterého mě vyhodili chvilku před tím). To mu nevadilo, tu totiž hlídal někdo jiný.

Emefej

setapouch > Nejvyšší soud má sídlo v Brně, pochybuji, že jsi tam mohl fotit Parlament. AK-47? Nebyl to spíš SA-58?

setapouch

Bylo to v Tirane, Albanie. Jsou to rohové budovy naproti sobě na hlavní třídě mezi Skaderbegovým náměstím a Náměstím matky Terezy. Alespoň myslím, že to byly tyto dvě instituce.

Emefej

Tirana, tak tím je vše vysvětleno.

setapouch

Náměstím Matky Terezy