Standaa

Proč se dovážejí potraviny z Polska?

Proč se k nám dovážejí potraviny z Polska, když si je můžeme vyrábět sami? Dokonce i ryze české výrobky jsou vyráběny v polských továrnách s nižší kvalitou výsledného produktu. Myslím si, že by si Češi rádi zaplatili za český výrobek z nešizených surovin. Jaký je důvod toho je sem dovážet?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. Jsou k nám dováženy proto, že jsou u nás kupovány – kdyby nebyl odbyt, nebyla by ani nabídka…
  2. Z čeho soudíš, že potraviny v Polsku vyrábí „s nižší kvalitou“??
  3. „Myslíš si“ naprosto špatně – Češi kupují to, u čeho je cedule „SLEVA“…

___
Podle čeho nakupuješ potraviny ty?
😉

Další odpovědi
anonym

Proč se dovážejí potraviny s Polska? Protože polští zemědělci ve své vlasti NEPLATÍ žádné daně. Dotuje je stát a proto vyrábí levněji. To, že na obalu je uvedeno: vyrobene v Česku, neznamená, že suroviny pocházejí rovněž od nás. Vždy jsem tvrdil, že polské potraviny jsou kvalitní a svůj názor nezměním, i kdyby v nich byla posypová sůl. Aféry z Polska byly, podle mého názoru, uměle vyvolané jen proto, aby byl odbyt na rádoby kvalitní suroviny a potraviny z Čech.
Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde!

Drap

Důvodů je hned několik. To, že si potraviny nevyrobíme sami, je způsobeno politikou polistopadových vlád. Z Polska se vozí z důvodů, že Poláci jsou v tomto ohledu velice pružní a dokáží vyrobit jak kvalitní , tak i velmi levné potraviny a dodat je. Řetězce si tam objednávají z důvodu nízké ceny.

lexx

…a proč compy, foťáky a mobily z Číny ? TV a DVD z Koreje, Malajsie a Singapuru či Taiwanu ? ocel z Ukrajiny ? textil z Bangladeše a Mexika ? ledničky a mrazáky z Turecka a Dojču ? a co sklo ? vlastní průmysl jsme si zlikvidovali sami, tomu se říká „transformace a privatizace“ viš ?

Emefej

Nižší kvalita polských potravin – nepodložené tvrzení.
Češi by si rádi zaplatili za český výrobek z nešizených surovin – úsměvné tvrzení.

anonym

Jsou levné,nemají proto takovou kvalitu,ale není to u všech produktů stejné.
Polistopadová vláda jak píše Drap za to rozhodně nemůže.
Mnohokrát se to tu řešilo:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=polsk%C3%A9%20p­otraviny

anonym

těžko říct, co je výrobek z nešizených surovin. musí tam být to, co je psáno na obalu. za komanče se musely dodržovat normy a za šizení se chodilo do kriminálu (rozkrádání majetku)