Mika47

Proč se do letadla nesmí brát voda a musí se koupit až na „palubě“??

Nejlepší odpověď
Led_

U niektorých leteckých spoločnostiach platia zvýšené bezpečnostné prepisy.
Tekutiny vo fľašiach tiež, môžu byť hrozbou – neznámy obsah. Preto radšej podávajú cestujúcim vlastné preverené nápoje.
Stalo sa mi pri jednom lete, pri vstupe do nástupného priestoru a kontrole príručnej batožiny, ma požiadali o „skušobné overovacie“ odpitie z fľaše, čo som mala so sebou. Podľa reakcie (a zjavného prežitia) usúdili, že tekutina vo fľaši je bezpečná a môže na palubu :)

Další odpovědi
badisko

Ano na palubu a do prirucniho zavazadla tekutiny nepatri (pokud jste si je nekoupila primo na letisti ..a tam vam to nezabalily do specialniho sacku ..v takovem pripade muzete do letadla klidne prevest i Alkohol…vodu a dalsi tekutiny max 1l !!! U tekutin kterych muzete do letadla normalne prenest v prirucnim zavazadle ..je objem 100 ml .. nejde jen o tekutiny ale take zubni pastu ..kremy …nadoby pod tlaken jako jsou deodoranty ..pena na holeni ..proste kosmetika obecne ..

Kamix

Tak na https://jaces­tovatel.cz/me­dia/co-vse-si-mohu-vzit-do-letadla jsem se dočetl, že lze brát tekutiny po 100 ml lahvičkách, takže pokud si vodu rozliješ do několika takových nádob, bez problému letištní kontrolou projdeš. Vyřešit se to dá taky tím, že si vezmeš prázdnou lahev a tu si pak po kontrole napustíš na záchodech.