huxa

Proč se dnes předkládá zejména žákům Masaryk, jako velký vzor, co se týče učení se cizích jazyků?

Zvládat základy 5 jazyků a mluvit jimi víceméně plynule je obdivuhodné, ovšem existuje a existovalo daleko více lidí, kteří po jazykové stránce vynikali, proč právě T.G.M.?

Nejlepší odpověď
annas

Masaryk uměl mnohem víc než jen 5 jazyků, jak si můžete zjistit v odkazu u otázky
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-umel-masaryk-jazyku
--

Bylo vhodné uvést, odkud jste tuto informaci vzal. Podle kontextu je možné lépe reagovat na to, kdo, kdy na tuto skutečnost poukazoval. Nepokazuje se spíš na to v souvislosti s osobností T. G. M. a jeho významem pro naši republiku? .

Proto se nedá na otázku PROČ jednoznačně odpovědět.

T. G. Masaryk je významná osobnost českých dějin, nebyl jen prvním prezidentem, politikem – v této oblasti uplatnil své jazykové znalosti, stejně jako ve svých překladech – ale byl i vysokoškolský pedagog, humanista měl znalosti ze sociologie, napsal mnoho děl ve vztahu k české minulost, náboženství, tedy vědec , filozof atd. Četl díla v originále.

Ve škole získal to, co později uplatnit v politice. Kladl důraz na vzdělání i sbevzdělání. Tvrdil, že znalost jazyků je důkežitá, jak poznal sám..

Takže i v tomto směru může být mnohým vzorem.

Další odpovědi
gecco

Zřejmě proto, že TGM je (měl by být) známý nejen polyglot, ale i politik, státník, filosof… Je výraznou postavou českých dějin.

Agneta

U politiků se to tak rádo dělá, podívej na strýčka Lenina :DDD

talka

Ano také Brána jazyků otevřená – JAK

ptáč

Páni, a kdo zase vypustil takovou kachnu? Milovnice kamarádky vnučky? Vždyť ten pan Masaryk měl hafo volného času, věnoval se jízdě na koni, měl víc možnosti učit angličtině. Řekl snad do rádia, že velký vzor, týkající se znalosti anglického jazyka byla žena, která byla prodavačkou? Byla to velice inteligentní zena a její přirozená angličtina překvapovala mnohé učitele. Jmenovala se Trubákpvá. Kdo byl Masaryk? Pouhý vzor učení cizích jazyků. Nic víc. To je jako kdybych se neustále učil a nic neuměl.