Smack

Proč se cítíme lépe po kávě?

Pohoda klidu a míru.

Nejlepší odpověď
paul1

Je to kofeinem, tady je vysvětlení:

Zdroj: https://www.top­zine.cz/kofein-jak-pusobi-na-nas-mozek-a-proc-jsme-po-kave-cili

Další odpovědi
annas

Káva odstraňuje únavu, takže navozuje pocit štěstí. Zvyšuje tlak, tudíž i zahřeje. Myslím si, že zvyšuje rychlost myšlení, má i určité ochranné látky, takže v malém množství prospívá. Náš mozek i tělo si zvyknou, takže káva vyvolává příjemený pocit, je to jistým způsobem droga. Platí – pít s mírou. Dobrého pomálu.

Našla jsem, že výzkum ukázal, že DNA pijáků kávy je méně poškozena než u pijáků vody. Protože se pokusné osoby lišily pouze v konzumaci kávy, vědci předpokládají, že káva chránila DNA před zničením.

Není známo, která z až 1000 složek kávy má jaké účinky. Téměř všechny studie odkazují na černou filtrovanou kávu bez mléka a cukru. Role odrůdy a přípravy je také třeba blíže prozkoumat:

Espresso obsahuje méně kyselin než filtrovaná káva, protože se během dlouhého pražení ztrácí. Proto je espresso snazší na žaludek než filtrovaná káva.
Filtrovaná káva má méně cafestolu a kaherolu – dvou látek, které mají negativní vliv na hladinu cholesterolu. Uvíznou ve filtru. Pokud máte vysokou hladinu cholesterolu v krvi, pijte raději filtrovanou kávu.bez mléka a cukru. Role odrůdy a přípravy je také třeba blíže prozkoumat:

Piji nescafe Ganoderma, je to káva s houbou Reishi, která nepřekyseluje žaludek a neodčerpává minerály, především Mg a Fe. Má jinou chuť, ale zvykla jsem sei na ni. Dávám si malý hrníček, ale dopoledne či maxinmálně do 14 hoin. Zplsouje mněš nespavost stejně jako i jiná káva .

Espresso obsahuje méně kyselin než filtrovaná káva, protože se během dlouhého pražení ztrácí. Proto je espresso snazší na žaludek než filtrovaná káva.
Filtrovaná káva má méně cafestolu a kaherolu – dvou látek, které mají negativní vliv na hladinu cholesterolu. Uvíznou ve filtru. Pokud máte vysokou hladinu cholesterolu v krvi, pijte raději filtrovanou kávu.

Disraeli

Protože kofein a samotná kyselina kávová a další látky. A pochopitelně cukr, pokud piješ slazenou kávu.
Je to droga.

Ametyst

Já vůbec ne. Dělá mi zle. Mám ale ráda kávové zákusky. 🙂

da ny

Po kávě se necítím lépe, ani hůř.
Některým lidem je po šálku kávy špatně.
U mne vždy působila jako dobrý uspávací prostředek. Lehká vzpruha, tak na jednu hodinu, pak únava. Večer dobrý spánek.
Je to něco co si občas dám s chutí, ale nemusím ji mít. Nechybí mi.

JežíšKristus

Protože to je droga.

zjentek

Bo to je vlastně kafe.