Katru7

Proč ryby ve vodě nezmrznou(nezam­rznou)?

Nejlepší odpověď
suaeda

Ryby (také hadi) patří mezi Ektotermní organismy dříve nazývané studenokrevní živočichy. To znamená, jak již zde uvádějí ostatní mění teplotu svého těla s ohledem na okolní teplotu prostředí ve kterém momentálně žijí. Aktivita jejich životních pochodů se zpomaluje v závislosti na snižující se okolní teplotě a naopak.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ter­moregulace_%C5%BE­ivo%C4%8Dich%­C5%AF
Většina ryb nezamrzne, ale zpomalí se jim životní pochody na minimům. Ryby přežívají za chladného a mrazivého počasí u dna vodních toků a nádrží, kde voda nezamrzá.

Další odpovědi
anonym

Protože voda dostatečné hloubky nezamrzne až na dno…
Kdyby zamrzma, zamrznou a zmrznou i ryby v ní – ´nemrznoucích´ ryb je velmi málo druhů.

Veri

Protože mají přizpůsobivou tělesnou teplotu. Když teplota vody klesne, tělesná teplota ryb také. To samé se stane v opačném připadě, když teplota vody stoupne.
Doplňuji:
nezamrznou?! :)

mosoj

Protože plavou ve vodě a ne v ledu.

Michálek1245

Je potřeba si uvědomit, do jaké hloubky voda promrzá. Obvykle je to tak maximálně do metru, v některých případech i více. Nicméně ta hloubka vodních ploch je většinou větší. Takže ryby se prostě stáhnou na dno. A pak tu jsou vodní tvorové jako sliznatka, kteří na tom vodním dnu žijí tak nějak standardně. Nicméně mnohem důležitější je dělat do toho ledu díry, aby se vody neudusily.